şükela:  tümü | bugün
  • kaçılması gereken insanlardır.sürekli bi olumsuzluk hiç bişeyi beğenmemek iyi bişeyler olacağına inanmamakla gelen dır dır bi süre sonra ruh hastası eder insanı.böyle düşünüp de kendi içinde yaşayanlar candır.sürekli bi b planları vardır.ancak durup durup saçma sapan triplere gireninden koşarak kaçmak gerekir.
  • (bkz: marvin)
  • genelde : 'ben açik sözlüyüm yea ya da sen çok safsin kizim ya da gerçekleri söylüyoruz diye suçlu oluyoruz, ya da aç gözünü herşey boktan ya da yüksekten uçan yere daha sert çarpar ya da en kötüsünü düşün ki çok üzülmeyesin ' gibi cümleleri kullanirlar , ve kesinlikle güçlü değiller.. sana ne ki benim mutluluğumdan, sana ne yani.. he safim, aptalim ama mutluyum, belki senin görmek istemediklerini görüyorum ben, belki insanlari suçlamiyorum, hatalarimin sorumluluğunu üstleniyorum, belki benim mutlu olmak için çok büyük şeylere ihtiyacim yok sana ne ki bundan.. he haklisin safim , aptalim.. ama sen de bi dene bak, kolay ya mutlu olmak, kasma kendini valla.. he bi de açliktan ölen çocuklar varken nasil mutlu olabiliyosun geyikleri var, e git sen öl o zaman onlarin yerine.. kolay öyle kiç kaşiyarak laf sokmaya çalişmak. ne biliyosun belki ben kendi çapimda yardim etmeye çalişiyorum, belki ben elimden geleni yyapiyorum.. mutsuzluğunda boğulmak istiyosan (bkz: sekter lan) diğerleri için (bkz: canini seven kaçsin)
  • (bkz: kötümser)
    (bkz: pesimist)
  • (bkz: dark shines)
  • sanırım olumlu insanlardan daha sakinler. yani ahahah öyle görünüyor şu an. benden ötürü mü haaa mutsuzluğun haa? senden ötürü mü? ben mutluyum defol :((((
  • bazen de siz olumsuz olduğunuzda, inanılamayacak derecede olumlu olabilen sinir bozucu insanlardır bunlar. arkadaş bi bırak da adam gibi bi moralimi bozayım, negatif olayım. lütfen ama.
  • doğduğumdan, 20'li yaşlarımın başına kadar süren, ilköğretim, lise ve üniversitenin ilk senelerini bana zehir eden, kişinin kendisine yapabileceği en büyük kötülüklerin başında gelen bu söylemin içinde yer almış olup, sonunda kurtulup ne kadar da aptal bir polyanna olduğumu fark ettirmiş insan kategorisidir.

belki de tam da bu yüzdendir ki, ben bu yaşıma geldim, ama sanki beni daha önceki çocukça narsistiğimin gölgesinin kovalıyormuş da hayatıma girmesi gereken insanların bana geçmişteki kendini hatırlatması için, ders vermesi gerekiyormuş gibi, böylelerine denk gelip duruyorum. zamanında inatçı bi' zeki angut da olduğum için bu konuda* bana çevremde ailemin, büyüklerimin ve en yakınımdaki dostlarımın ne kadar negatif olduğumu ve bunun çok sinir bozucu olduğunu söylemesine verdiğim tepki ve cevap hep, "olumsuz değilim oğlum ben, realistim sadece." açımlamasıyla cevap vermem de, gerçekten de ifla olmaz bir gerizekalılık yaparak, kendimi ne çok baltaladığıma ve ne fırsatları hayatımda belki de tepmeme sebep olduğundan ötürü hala büyük pişmanlık duyduğum bir mevzu halinden bir türlü çıkamamasına yol açmaktadır.

her boku bildiğini, geleceği tahmin edebileceğini düşünen genç arkadaşlarım; sözüm size. realist falan değil, düpedüz negatifsiniz, az abilerinizi ablalarını ailenizi dinleyin, bi' şey kaybetmezsiniz.

ayrıca ayar ediyorsunuz beni. size olumsuz olduğunuzu söyleyen insanlar, toparlamanız düzelmeniz ve kendinize zarar vermenizi engellemek; özetle size verdikleri değeri göstermek için söylendiklerini de unutmayın.

(bkz: şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler)