şükela:  tümü | bugün
  • düzenli olarak "aşka inancını yitirdiğine" dair kişisel haberlerini internet yoluyla çevresine ve komşu semtlere yayma çabasındadır.

aaah ah. akciğerlerine basınçlı su doldurarak patlatmak vardı.
  • hele yaşı da biraz ilerlemişse, armutun sapı, üzümün çöpü derken herkese bi kusur bulan, aramaya inanan, aslında mükemmeli arayan kızdır. allah yardımcısı olsun.
  • sürekli sevgili değiştiren türk erkeğine yarenlik eder.
  • erasmus yapıyor olma ihtimali yüksek olan kızdır.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • (bkz: türk kızı)
  • hoca'ya demisler ki "hoca, senin hanim cok geziyomus. ev ev dolaniyomus". hoca da durur mu, yapistirmis cevabi: "yok canim, öyle olsa bizim eve de ugrardi".
    simdi burdan hereketle öyle bi türk kizi olsa arada bizi de degistirirdi demek istiyorum. zaten kaba bi hesap cikarirsak, ortalama bir türk kizi ciddi anlamda ilk iliskisini 17-18 yaslarinda yasar. en gec 25-26 yaslarinda da evlendigini varsayarsak ortalama 8 senelik bi flört dönemine sahiptir.

simdi en iyimser halde 18 yasinda ilk sevgilisini (üniversite öncesi evcilik oyunlarini bi kenara birakiyoruz) buldugunu düsünelim. bi iliskinin de bu adi alabilmesi icin en az 4 ay sürmesi gerektigini varsayiyorum. 4 ay sonra ayrilan kizimiz, 1-2 aylik bir barissam mi, geri dönsem mi bunalimi yasar. menfi sonuc akabinde 2-3 ay "yeni bi iliskiye hazir degilim" moduna girer. tekrar online oldugunda ise ortalama piyasasi olan bi kiz olarak 3-6 ay arasi yeni birini bulma süresi vardir. bu da yine kaba hesapla 1,5 senede bir iliski yenileme periyodu yapar. özetle, 8 senede en sansli ortalama kiz 5 erkek eskitmis olabilir. ki cogu iliskinin de 4 aydan üzün sürdügünü ve cok sik sevgili degistirmenin getirdigi toplumsal baskiyla kizin iliski araliklarini uzatmak zorunda kaldigini da hesaba katarsak, ortalama bir türk kizi evlenene kadar 3 ciddi iliski yasamis olur.

tabii bunlar hep ortalama degerler. arti/eksi 3 hata payi birakiyorum
  • analog degil dijitaldir.