şükela:  tümü | bugün
  • kan değerleri
    demir, d vitamini, b12, fosfat değerlerinde bir düşüklük olabilir. baktırmanızı tavsiye ederim.
  • sebebi fiziki olarak hiç birşey yapmamak olabilir,ya da bütün gün gotunu koltuktan,sandalyeden kaldırmamak.
  • pandemi süresince hep evde olduğum için 80 yaşındaki dedelere döndüm. sürekli oram buram ağrıyor, ne kadar uyursam yetmiyor. 10 sayfa kitap okuyorum gözlerim ağrıyor. temiz hava da alamadığım için iyice aptal gibi oldum. az kaldı yakında kafayı day yiyeceğim... belki de yedim...
  • bahar aylarında karşılaşılan bir durum, telaş etmeyiniz.
  • sebebi sabah geç uyanmaktır. her zaman için sabahın erken saatlerinde uyanmaya çalışın. bu herhangi bir işinizin olması durumunda yapılacak bir eylem değildir. her zaman için insan ne kadar erken uyanırsa o kadar dinç olur tabii bunun için de erken uyumak gerekiyor.
  • bunun yanında kilo alma, kabızlık, ciltte kuruluk var ise haşimato olabilirsiniz. pandemi geçer geçmez endokrinoloji doktoruna görünün derim.
  • uyku düzeninin kaymasından mütevellit içinde bulunduğum durum. belamızı sikti bu karantina.
  • bir süredir durumum. beslenmeme dikkat ediyorum.
    kronik demir eksikliğim var, ilaç kullansam bile bu halsizlik hissi geçmiyor. bi ara b12 kullandım o da ne hikmetse baş ağrısı yapıyor. bi düzenli kullanmadığım d vitamini kaldı. allahını seven üstüme şifa atsın. bu ara kafamı yataktan zor kaldırıyorum.
  • b12, demir ve d vitamini üçlüsünü halledince kalmayan yorgunluk.
    hala kaldıysa ayvayı yedin bebeğim *
  • sürekli yorgun hissediyorum. eve gelince, işe gelince, bir yere gidince. her zaman. hiçbir şey yapasım yok. bunun nedeni psikolojik değil. sadece yorgun hissediyorum. hep yorgun hissediyorum.

hesabın var mı? giriş yap