şükela:  tümü | bugün
  • son dönemde yaşadığımız ülkenin gerçekleri.

sürekli her ay birçok şeye zam geliyor, benzininden, sebzesine meyvsine, dolar ve euro ile satılan ithal edilen şeylere ise çok daah fazla zam geliyor.

vergiler 2017'den itibaren başta mtv, ötv ve kdv olmak üzere sürekli yükseliyor. bir araba alırken bir arabadan fazlasını devlete, 1 litre yakıt alırken %60'ını devlete vergi olarak veriyoruz.

hatta bu insafsız iktidar çalışanların vergi dilimine de göz dikmişti neyse tepkilerden dolayı geri adım attılar ama seçimi kazansın anamızı belleyecekler. elleri kulağında.

iyi okuyun da 3 kuruş paramıza nasıl göz diktiklerini bir kez daha görün; (bkz: gelir vergisi diliminin %30'a yükselmesi)

işsizlik konuşmaya bile gerek yok. bu ülkede üniversite açıldıkça işsiz sayısı da aynı orantıda artacaktır.

(bkz: torpilsiz işe girmenin imkansızlaşması)

enflasyon ise gerçekte %20'den aşağı değil. ancak çeşitli ayak oyunları pinpon topu hesaplamaları ile %10-15 arası düzeyde tutuluyor.

sansür: işte tüm bunların ana akım medyada haber olmaması da sansür oluyor.

ama şunu bilin ki bu vatandaş bu yaptıklarını asla unutmuyor.

ben mesela; gss prim borcu saçmalığından, tüvtürk'e ödediğim 300 tl.'ye kpss gibi soruların çalındığı sınavlara ödediğim paraları, 3 sene önce 3.50 tl olan köprüleri 8.75 tl olmasını.

daha birçok şeyi unutmuyorum ve tamamı akp'li bir bölgede oturmama rağmen herkese bunları söylüyorum. kime oy verirse versin. tane tane anlatmaya devam edeceğim.
  • sürekli zam+yüksek vergi+işsizlik+enflasyon+sansür = 1984.
  • dış güçler, faiz lobisi, ingiliz derin devleti, ameriga, israil, mossad ve siyonizm öncülüğünde ümmetimizin reisini hedef alıp, bize ekonomi ile diz çöktürme peşindeler.
    ümmet gelme bu oyuna. biz liderimizi ıstırır, yalarız.

edit:imla
  • tarih dersinden hatirladigimiz şu cümleyi akla getirir ;

(bkz: halk ağır vergiler altında eziliyordu)