şükela:  tümü | bugün
 • kalin bacakli sporcumuz sakatliktan yeni kurtulmu$ olmasina ragmen bayagi iyi ko$uyor helal olsun ona .
 • atletizmde ba$ariya ''adeta'' susayan bizlere yuksek oranda heyecan ya$attiran guzel atlet..
 • katilacagi final yarin sabaha karsi tsi 04:15'te olan atletimiz... heyecanla izliyor olucaz.
 • türk spor medyasının, bütün sporların atası olan atletizme yer vermesini sağlamış olan sporcu. dünyada futboldan başka sporların da olduğunu ntv ve trt dışındaki televizyonlar yeni farkediyorlar.
 • maraşlı süreyya...
  vücut disiplini gerektiren herhangi bir sporda ülkemizin duyulmuşluğunu duymuşluğum yok. ama duyacağım galiba...
  bu sporcumuz, yıllarca ben at gibi koşarım, başarılı olurum vs. diye dayatmasına rağmen, sponsor bulamadığı için bu güne kadar ortaya çıkamamıştır. sponsoru "akşam"... kardeşimize de başarılar:) diliyoruz
  her şey bir tarafa yabancı spor spikerlerinden "ayhan, ayhan, ayhan" üçlemesini duymak çok hoş bir duygu...
 • yari finaldeki ve ceyrek finaldeki basarisini finalde gosteremedi.. maalesef tavsan oldu..
  bariz bir taktik hatasiydi, ilk tur yarisi fazla zorladi, 600 metreden sonra gerilere dustu, bir daha da yukselemedi..

  yine de bize yasattiklari icin tesekkur ederiz.. grand prixler icin de teklif almaya baslamis.. olimpiyatlara iyi hazirlanirsa madalya sansi olabilir..
 • başarılarını ilk kez duyanların "rus ya da etiyopyalı, devşirme sporcudur mutlaka" diye düşündükleri türk atlet.
  sebastian coe'nun tam aksine, yarışı baştan sona önde koşma gibi çok cesur bir taktik uyguluyor.
  1500 metre dünya 8.si, 2004 olimpiyatları'nda madalya beklenen bayan sporcu.
 • avrupa şampiyonu.
 • 11 ağustos 2002 tarihinde almanya'da 1200 metre bayanlar finalinde altın madalya alarak göğsümüzü kabartan, tüyümüzü ürperten, gözümüzü dolduran çankırılı güzel kızımız.
 • avrupa atletizm şampiyonası'nda 1500 metreyi müthiş bir taktikle koşarak, türkiye tarihindeki ilk avrupa şampiyonu olan atlet. izleyenlerin gözlerinin dolmasını sağlayan müthiş yarışta ilk 400 metreyi 60 saniyede koşarak 800 metre için bile müthiş bir tempo tutturmuş ve kendi istediği tempo koşusunun gerçekleşmisini sağlayarak bütün rakiplerini ilk turda şöyle bir silkelemiştir. 2. ve 3. 400 metreleri de gayet başarılı bir şekilde 66 saniye temposunda koşarak dünya ve olimpiyat şampiyonu gabriela szabo dışında harkesi silkelemiş, son 300 metrede de esas başarılı olduğu konu olmamasına rağmen sprint finişte szabo'ya boyun eğmemiş ve türkiye rekoru kırarak saniyenin yüzde ikisi farkla birinci olmuştur.

  bir röportajında küçükken erkeklerle yarışıp hepsini geçtiğini daha sonra da eve gidip olimpiyat, dünya ve avrupa şampiyonalarında birinci olanların ülkelerinin bayraklarıyla attığı zafer turlarını gıpta ile izlediğini, kendisini hep orada hayal ettiğini söylemişti. yarış sonrası elinde bayrakla o hayalini yaşarken yüzündeki ifade kendisini izleyen milyonların içini ısıtmış, hissettiği duyguları paylaşmamızı sağlamıştır. bulunduğum tatil beldesinde normalde pek ilgilenmediğimiz atletizm sporu için herkesin benim gibi tüylerinin diken diken olduğunu gözlemleyip anlamsız çığlıklarla havaya sıçradığını görmek garibime gitse de, tam bunları düşünürken kendimin anlamsız bir gülümseme ile hoplaya zıplaya sahile koşmakta olduğumu farkedince yadsımamamı sağladı.
  (bkz: türk olmanın faydaları)