• mevcut kocasi yücel kop ile olacak cocuklarinin isminin lif kop olmasini diliyorum..
  • yücel kop'un bitirme projesi.
  • süreyya ayhan'ı kimse engellemedi. egosu ve bu egosunu frenlemeyen, belki de fişekleyen kocası yücel kop sayesinde kendi kendini bitirdi.

bu ülke onu 2002'den 2007 yılına kadar "her yıl" kamp için "kendi isteğiyle" abd'ye göndermiş, tüm hazırlıklarını abd'de her türlü ihtiyacı temin edilerek yapmıştır.

2004 yılında doping numunesi vermek istemediği için ceza alarak olimpiyatları kaçırmıştır.

2006 yılında avrupa şampiyonası'na katılacağını bildirmesine rağmen daha sonra mazeret öne sürerek vazgeçmiştir.

2007 yılında dünya şampiyonası'na katılacağınıbildirmesine rağmen daha sonra mazeret öne sürerek vazgeçmiştir.

2007 yılında atletizm federasyonunun milletler kupası'na katılma isteğini geri çevirmiştir.

2007 yılında federasyondan "1 yıl ücretli izin" talebinde bulunmuş, fakat 2003 yılından beri herhangi bir yarışa katılmadığı için bu istediği reddedilince ortalığı ayağa kaldırmıştır.

yine 2007 ücretli izin isteği reddedilmesine rağmen prosedürlere aykırı olarak abd'ye kampa gitmiş, federasyonun çağrılarını cevapsız bırakmıştır. evet, bir adres ve telefon belirtmediği için ne federasyon ne de hiç kimse uzun süre kendisine ulaşamamıştır.

aynı dönemde yine 35 gün ortadan kaybolup "almanya'da tedavi olduğunu" iddia etmiş, federasyon ilgili raporu isteyince, o tarihten çok sonra alınmış "yeni" ve birkaç satırlık bir rapor sunmuştur.

2008 yılında elvan abeylegesse uluslararası alanda gümüş madalya getirdiğinde, verdiği tek cevap: "ben koşsaydım altın alırdım" olmuştur. 4 yıl boyunca hiçbir müsabakaya katılmayan süreyya ayhan, bu sözü söylerken hiç rahatsızlık duymamıştır.

hele ki geçen temmuz'da söyledikleri, nasıl bir zihniyetle geçmişe ve kendisine baktığını özetler nitelikte:

"bir dünya rekortmeni çıkacaktı 10 sene önce, olimpiyat şampiyonu çıkacaktı 10 sene önce. şu anda atletizm 10 sene gerimden geliyor. çünkü ben 2002 yılında avrupa şampiyonu oldum, 2003'te dünya 2'ncisi oldum. dünyanın en iyi derecesini koştum."

tam tamına 8 yıldır hiçbir müsabakaya katılmayan ve geçmişte kazandığı birkaç madalyadan gelen (ve gelmeye devam edecek olan) gelirle rahat bir yaşam süren süreyya ayhan, şu anda 2016 yaz olimpiyatlarına hazırlanmaktadır...

not:
    süreyya ayhan, geçmiş başarıları nedeniyle devletten toplam 700 cumhuriyet altını civarında ödül aldı. ayrıca kendisine ömür boyu maaş bağlandı. ayrıca koştuğu dönemlerde çeşitli firmaların (vestel vs) reklamlarında yer aldı ve bunlardan da ciddi miktarda para kazandı. yani şu anda geçim sıkıntısı falan çekmiyor.
  • bu akşam ağlatan başarının ilham kaynaklarından biridir.

gabriela szabo gibi bir yaşayan efsaneyi geçtiği gün, belki de aslı ile gamze'nin de yolculuğunu başlatmıştı. ne çok isterdim bir olimpiyat madalyası takmasını.

senin yetiştiğin dönem kışımızdı; şimdi aslı ile gamze bahar çiçekleriyle geliyorlar ellerinde.

bir tanesini de sana sunmak için...
  • özel hayatını işinin ta içine koyan kendisi, doping kullanan ve teste girmeyi reddeden kendisi, kendi etti kendi buldu kimsenin bir suçu yok.
  • valla catir catir kosup, gumus madalya alarak yillardir yapilamayani yapan elvan, mikrofona "elimden gelen bu" diyorsa,

yillardir hicbir yaris kosmadigi halde ulke gundeminden bir turlu dusmemis olan sureyya ayhan ise; "kossaydim altin alirdim" dediyse,

ben burada emege saygisizlik, hasmina duyulan kiskancliktan baska "hicbir sey" goremiyorum. yahu sene olmus 2008. sureyya ayhan 2004 (belki 2003) yilindan beri ne kostu? hangi yarisa katildi? ne yapti? butun ulke arkasinda kendisine destek olurken, eli sicak sudan soguk suya degmezken ne yapiyordu da simdi "kossam altin alirdim" diyor.

el insaf yahu. konusma bari, sus da hafizalarimizda o guzel gunlerinle yer etmeyi surdur. seni hatirladikca; "ya ne koşardi ama hatun be!" diyelim. gereksiz polemiklerinle hatirlamayalim.
  • hayatı film kadın. 4 karede özet geçiyorum:

http://img829.imageshack.us/…/5601/sureyyaayhan.jpg taş gibi milli gururumuz sporcu

http://img826.imageshack.us/…g826/7209/40227961.jpg aşk evliliği (!?)

http://img293.imageshack.us/…g293/4885/60757942.jpg elvada spor !

http://tinyurl.com/36g2pac kaçınılmaz son
  • yaptığı işe profesyonelce yaklaşmayı beceremeyen, duygularıyla hareket eden birine yakışır bir sona sahip olmuş sporcu. al şimdi kocanı, mutlu mesut yaşa. hatçe bacı kafasıyla atletizm bu kadar oluyor işte.
  • kendisi doping testine girmemek için 30 takla attığı için yarışlardan men edilmiştir. karın ağrısı için bir tane ilaç var zaten. tüm dünyadaki sporcular karınları ağrıdığı zaman ölüyorlar ağrıdan.
  • şu an habertürk'te aslı ile gamze sayemizde(kocasından bahsediyor) olimpiyatlarda madalya aldı. 2 "trilyon" ödül aldılar, ev araba aldılar. bize bişi vermediler, vefasızlar diye "sitem" etmekte. izlerken, dinlerken ben utandım, kendisi bunları söylemekten utanmadı.
hesabın var mı? giriş yap