şükela:  tümü | bugün
  • hakkında yazılanları hiç okumadan, hiç de hakkım olmadan hakkında şu şekilde atıp tutmayı uygun bulduğum gerçek:
    (bkz: cumhuriyet çocuğu)
  • kendisi hakkında anlamadığım bir husus var;
    eğer gerçekten doping kullanmadıysa ve talihsiz bir sakatlanma sonucu olimpiyatlara katılamıyorsa, neden sürekli insanlardan ve gazetecilerden köşe bucak kaçmakta?
    çıksa televizyonlara, ben doping filan kullanmadım, istediğiniz kadar test edin, gerçekten de sakatım dese biz yine kendisini bağrımıza basmaz mıydık?
  • su anda ceza alıp almaması belli olmayan milli atletimiz .doping iddialarıyla gundemi sarsmaktadır.
  • hasan şaş'ın kadın versiyonu.
  • bir kez daha "bu memlekette hatirlama ve utanma " duygusu katsayisinin vardigi degeri gundeme getirmeye vesile olmus sporcu.

evet, haydi bakalim kendini bilen herkes parmak uclarindan, dilinden ve aklindan dokulmus güdümlü ifadeleri söyle en azindan kendine durust olabilme erdemi ile yogurarak tekrar dusunebilecek mi , demenin bir anlami var mi ki bu ulkede?..kaldi mi ki bu tur "geri donuslerin ve hatirlamalarin" anlami bu ulkede?...biraktilar mi ki bu tip bir hesaplasma kültürü?..haydi turkiye medyasini gectik, "dogan grubu metrekareli" küçücük dünyalari da gectik, orada zaten camur ve serefsizlik-onursuzluk çiçekleri var saksilarda.. ya egemen-piyasaci kültürün karsisinda yeri geldiginde isyan edip de sonra hehangi bir konuda medya güdümünde degerlendirmelerin disina cikamayanlar?..esas problem onlar degil mi ?..

mesele "sporcunun ahlaklisini "aramak mi yoksa önce arayanin mi bu suzgeçten geçmesi mi imis?..

evet..baskasinin idrarinin verildigi dogru idi: türkiye medyasi isedi, ve kimi kendini bilirler de kendi idrari yerine bunu döktüler ortaliga..nihayetinde sureyya ile birlikte temiz kalanlara da ne mutlu...

(bkz: türkiye medyasinin sureyya ayhan intikami)

(bkz: bu ulkeye atletizm gelecekse onu da biz getiririz)
  • kanımca kendisi sadece koşma işlemini becerebiliyor lakin o şirret adam konuşmasına ve düşünmesine pek müsade etmiyor gibi.
  • bu kızımız ve antrenörü çok dürüsttü de niye kaçtılar olimpiyatlardan... madem bu kadar anlıyorlar atletizmden, elvan'dan köy kasaba olmayacağını göremediler mi... niye kaçtılar...
  • doğan grubu başta olmak üzere medya tarafından doping yaptı iddialarıyla yerin dibine batırılan, kamuoyunun önüne dökülen uyduruk haberlerle başına çorap örülmeye çalışılmasına rağmen haklılığına olan inancıyla konuşmayıp gerçeklerin su yüzüne çıkmasını bekleyen ve sonunda aklanan atletimiz. şimdi süreyya, doğan grubuna tazminat davası açsa haklı mıdır haksız mıdır? hakkında iddia edilen yalanlara iaff'ın açıklamasını beklemeden katıksız, sorgusuz sualsiz inanan sevgili türk halkına ve medyasına küsüp başka ülkelere göç eylese haklı mıdır haksız mıdır? eşi ve antrenörü olan yücel kop'un atletizm konusundaki yetersizliğinden dem vurarak, illa da süreyya'nın başka antrenörle çalışmasını salık veren sevgili çok bilmiş "başımıza atletizm uzmanı kesilenler"e ne demeli bilmiyorum! zira atletizm, sporların anası babası olması bir yana, antrenman kısmısı en acılı, en zahmetli olan sporların da başında gelir. yanınızda güvendiğiniz, inandığınız, sevdiğiniz hocanız yoksa, başınıza atanan kişi dünyanın en profesyonel, en başarılı antrenörü olsun yapamazsınız. atletizm büyük ölçüde de gönül işidir çünkü. sadece vücudunuzla, bacaklarınızla koşamazsınız. bacaklarınızın gitmediği noktada, beyniniz, antrenörünüz devreye girer. koşarken hocanızın sesini duymanız bile şişmiş, adım atmaya mecali kalmayan bacaklarınızı adım adım finishe taşıyabilir. o yüzden bırakın da insanlar bildikleri gibi, istedikleri gibi yaşasınlar, istedikleri insanlarla çalışsınlar. çok uğraştık süreyya'da doping çıkartamadık, bari onu hocasından ve kocasından ayıralım da muradımıza erelim olmasın artık.
  • cumhuriyet in bugünkü haberine göre iaaf süreyya ayhan ın dopingli olmadığını açıklamış. tabiki dopingli çıkmasından daha iyi ama, şimdi bir düşünüyorum, olimpiyatı kaçırması tam bir dangalaklık oldu.
    adama artizlik yapacam diye kızı yaktın ey yücel kop..