şükela:  tümü | bugün
 • 951 yilinda kurulmus, göğüs ve kalp hastalıkları eğitimin merkezinin bulundugu, yesillikler icinde yeralan , ssk hastanelerinden biri. (bkz: maltepe)
 • tam adı "süreyyapaşa göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi eğitim ve araştırma hastanesi" olan, başta göğüs bölgesi, akciğer olmak üzere dahiliye olmak üzere kulak burun boğaz branşının da bulunduğu, anında röntgen, tomografi çektirebileceğiniz, ama ultrason için ortalama 1 hafta beklemek gereken her halukarda oldukça sistematik işleyen hastane.
 • an itibari ile çatısında yangın çıkmıştır ve itfaiyenin çok noktadan müdahalesi ile söndürülmeye çalışılmaktadır. (19.15)

  edit1:
  hastanenin sadece çatısı yanmaktadır ve hastanenin diğer kısımlarına sirayet söz konusu olmadığı, çatıdaki izolasyon malzemelerinin alevli surette yandığı görülmektedir. anadolu yakasındaki tüm itfaiye birimleri yangının söndürülmesi için çalışmaktadır. ayrıca hastane içinde mahsur kalan bulunmadığı da açıklanmış.(19.43)
  --
  edit2:
  hastanedeki yangın tamamen söndürülmüş olup soğutma çalışması yapılmakta olup, yoğun bakım ünitesindeki hastalar dışında tüm hastalar çevre hastanelere sevk edilmiştir.(21.07)
 • daha önce ssk hastanesiyken kaderine terk edilmişliğiyle arena'ya konuk olan hastane idi burası.
 • bildiğin kerime nadir romanlarını çağrıştıran eskiden sanatoryum şimdi hastane.
  boşuna dağın tepesine yapmamışlar orayı. türk filmi çekilir derecede bir yer, ağaçlık ve dramatik mahzun duruşlu… ama bir yandan da ağaçlarla insana huzur veren bir manzara. gece karanlığında da çok ürkütücü.

  kadıköy'den 19b ** ile doğrudan önünde inebilirsiniz. ya da maltepeden * başıbüyük dolmuşları ile gidilebilir.
 • doktorların ellerinden geldiğince tüm tıp bilgilerini çalışmalarına ve hastalarına aktardığı ancak yönetiminin(başhekim) bir hastane değil de bir sanayi işletmesi mantığıyla ve çalışanlarına değer vermeyerek yönettiği sağlık birimidir.
 • websitesinde, başhekimi irfan yalçınkaya tarafından yayınlatılan bayram tebriği neredeyse diyanetinkinden daha fazla dinsel terim içeriyor. illa bayram tebriği yayınlayacaksanız, basit iki cümleyle bayramınızı kutluyoruz yazarsın geçersin. allah'ı evrenin mutlak başhekimi ilan etmene ne gerek var.

  ---

  "hastalıklarımıza şifa, dertlerimize derman veren; kainatın (evrenin) mutlak (gerçek) anlamda başhekimi (baştabibi) olan yüceler yücesi allah’ın bizlere armağanı olan ramazan (oruç) bayramı münasebetiyle tüm “süreyyapaşa ailesi”ni tebrik ediyorum.

  yine bu vesileyle “mabedimize namahrem eli değmesin”, “ezan-ı muhammed’i yurdumuzun üstünde ebedi inlesin” ve “bu cennet vatanımıza alçakları uğratmamak” için varını yoğunu, en değerli emanet olan canlarını ortaya koyan aziz gazi ve şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı bir kere daha sunuyorum."

  doç. dr. irfan yalçınkaya

  http://www.sureyyapasa.gov.tr/
 • başhekimi irfan yalçınkaya'nın allah'ın 100. ismini bulduğu* hastane. "ben hasan'ın akciğeriyim" adlı mesel ise, iq düşürme riski taşıyor.
  (bkz: hipokrat duası)
 • bu akşam saatlerinde yangın çıkan hastanedir. bilgi işlem ünitesinde çıkan yangın nedeniyle hastalar tahliye ediliyormuş.

  http://www.cnnturk.com/….yangin/676662.0/index.html
 • 3,5 yaşımdan 8 yaşıma kadar alerjik bronşit tedavisi için her perşembe günü 19b otobüsü ile kadıköy'den gittiğim en son 5 eylül 2011'de rahmetli dedemin orada vefatından dolayı gördüğüm, sözlükte duyduğum yangın haberine üzüldüğüm hastahanenin adı..