şükela:  tümü | bugün soru sor
 • microsoft'un 1 dakika once acikladigi yeni urunu.
  canli izlemek isteyenler icin : [http://www.microsoft.com/…015event/en-us/live-event http://www.microsoft.com/…015event/en-us/live-event]
 • apple bir ürün çıkaracağı zaman en az 1 yıl öncesinden spekülasyonlar, efsaneler alıp başını gidiyor. microsoft sessiz sedasız pat diye ürün çıkarıyor. tuhaf tuhaf işler.
 • microsoft'a ait ilk laptop. her bakımdan dört dörtlük bir cihaz olmuş. tabii bizdeki dolar kuru ve vergi adı altında alınan haraçlarla iyice uçuk bir fiyata sahip olacaktır.
 • apple ürünleriyle yatıp kalkan bir kullanıcı olarak gördüğüm; microsoft'un 1995'teki endüstri liderliğine tekrardan oynadığını hissettiren laptop. (bkz: 3 gb dosyayı saniyeler içerisinde kopyalamak) zaten apple senelerdir "who wants a stylus?" dediği halde ipad pro'nun lansmanında apple pencil ile çıka gelip demo gösterimlerinde ilk microsoft'u sahneye çıkarmasıyla bu durumu kabullenmiş gibi. (bkz: tim cook geldi apple'ı sikti)
 • anında efsane statüsüne erişmiş bilgisayar. donanım sitelerine göre mac book pro'yu utandıracak kadar yüksek performansa sahipmiş. tabii ki üst konfigürasyondan bahsediyorlardır herhalde.

  enteresan bir takım yeniliklere de sahip. benim dikkatimi çekenler:

  - surface pro tarzı tamamen ayrılabilen klavye.
  - klavye ünitesinde yer alan muazzam gpu. klavye ekrana takılıyken bu gpu devreye girip oyun, video editleme konularında ekstra güç sunuyormuş.
  - 12 saat pil ömrü.

  bu entryi boston-denver uçuşu sırasında wifi bağlantılı surface pro 3'ten yazan bir kullanıcı olarak şu anda kullandığım aleti değiştirirken almayı düşünebilirim.
 • max zorin'i depresyona sokmuştur.
 • tanım:microsoft'un dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı olduğunu iddia ettiği bilgisayar.
  microsoft bu ürünü ile sektörde liderliğe oynamaya başladığını bir kez daha göstermiştir. dokunmatik özelliğe sahip olmasi bizi surface pro serisinden sonra pek heyecanlandırmamakla birlikte pro serisinde olduğu gibi ekstra bir meblağ ödemeden klavyeye de sahip olmasi nihayetinde ikisini aynı fiyata getirmekte. performans olarak ne kadar etkileyici olduğu kağıt üzerinde değil pratik uzun süreli testler sonucu ortaya çıkacaktır. dolar kurumuz ve ek vergilerimiz sebebiyle türkiye fiyati gözümüzü korkutmaz ise macbook pro'yu tahtından etme ihtimali var.
 • sıradan dokunmatik ekranlı bir laptop ile arasında çok fark olan teknolojik ürün. şu anda dünyanın en ince ve en hafif core i7 işlemcili bilgisayarıdır. ayrıca 13 inç ve daha küçük ekranlarda yine dünyanın en güçlüsüdür. demosunda 3gb dosyayı usb den kopyalanması sadece bir kaç saniye sürmüştür,
 • klavyesini çıkardığınızda sadece 727 gram ve 7.7 mm dir ve i7 işlemcisini kullanmaya devam eder.
 • bir insan bir bilgisayara ilk görüşte aşık olabilir mi sorusunun cevabı:
  https://www.youtube.com/watch?v=xvfoe5mfbae