şükela:  tümü | bugün
  • microsoft'un az önce tanıttığı enteresan cihaz. foldable ama telefon özelliği yok gibi. çok şık bir şeye benziyor ama.
  • konsept olarak samsung ve huawei ürünlerine nazaran çok daha iyi duran cihaz.
  • çift ekranlı, katlanabilir klavyeli, windows 10x işletim sistemine sahip yeni bir tip cihaz. tablet ile dizüstü bilgisayar arasında yeni bir kategori.

https://pbs.twimg.com/…aernow?format=png&name=small
  • microsoft'un yeni katlanabilir tableti. 2020 sonunda geliyor.

kaynak
  • bence bu sefer olmuş.https://bundle.app/ce6hk1l9
    katlanır ekrandansa, seçme hakkım olduğunda çift ekranı tercih ederim. videoyu izlediğinizde oldukça pratik tasarlandığı anlaşılıyor. uzun zamandır ilk defa bir elektronik cihazı alma isteği uyandırdı bende. piyasaya çıkınca alacak param olmaz, o başka tabii.
  • microsoft'un yeni oyuncağı. uzun zamandır bir elektronik cihaz için bu denli heyecanlanmamıştım. çok pratik bir cihaza benziyor. cihaz diyorum çünkü telefonlar ve tabletler bundan sonraki dönemlerde artık birleşecek gibi görünüyor. ismi "tab-phone" gibi birşey olur artık herhalde.
  • youtube algoritmasının anasayfada karşıma sunduğu tanıtım videosu ile karşıma çıkan cihazdır.
    bence bir devrimin öncüsü olabilir. ancak ürünün çıkışı için 2020 yazı verilmiş. bu da şunu gösteriyor ki, ürün tamamlanmamış. belki henüz bir prototip bile denebilir. bu nedenle ürün çıktığında muhtemelen kronik sıkıntıları da beraberinde getirecek. zaten ürün türkiye'ye gelemeyecek, gelse bile fiyatı el yakacaktır.
    mobil olarak değil de sisteme entegre bir windows ile çıkacak olsaydı, bence daha işlevsel olurdu.
    neticede iki ekrana sahip bir tablet veya bilgisayar fikri, oldukça heyecan verici.
    ayrıca tanıtım videosunun 1:30. dakikasında el yazısı ile hello yazılmış, bunun seneler önceki apple'ın macintosh tanıtımına bir gönderme olduğunu düşünüyorum.
  • microsoft un hangi donanimi devrim olmus ki bu olsun. cikisi 2020 yazina kadar daha 8 ay var.8 ay onceden urun tanitimi mi olur.
  • microsoft surface duo gibi bu da microsoft’un ba$arisiz konsept cali$malarindan biri olarak tarihe gececektir.

(bkz: microsoft courier)
  • microsoft bu kez (bkz: arm) mimarisinde cok daha oturakli bir bicimde geliyor. ancak telefon, yani (bkz: surface duo)'da..
    gectigimiz yillarda (bkz: sanallaştırma) üzerine ciddi yatirimlar yapan microsoft - (bkz: docker) tehlikesi de buna sebep oldu- (bkz: windows rt) 'de yaptigi hatayi (bkz: windows x) 'te tekrarlamamaya yemin etmis gibi duruyor.
    simdiden (bkz: surface duo) ile ikili göz kirptiklari reklamlarin otesinde;
    surface neo'nun, (bkz: surface pro x) 'te kullanilan (bkz: sq1) ( (bkz: snapdragon 8cx soc) üzerine kurulu) veya (bkz: surface duo)'daki gibi (bkz: snapdragon 855) gibi guclu bir mobil islemci kullanacagini dusunenler yanildi.
    cunku (bkz: microsoft) (bkz: lakefield) nesli işlemcileri ile, (bkz: arm) mimarisinin hegemonyasina aldigi düşük güc tüketimli mobil pazarina sert bir darbe vurmaya hazirlaniyor. ayni zamanda yeni cikan (bkz: samsung galaxy book s) 'lerde de, yine (bkz: lakefield) nesli islemciler guc veriyor.
    (bkz: 64 bit) uygulamalara native destek verecek olan (bkz: windows x), (bkz: microsoft store) 'dan sonunda vazgecmeyi basarabilen firmaya, bu kez, ezeli rakibinin de en zayif oldugu anda, son darbeyi indirebilmesi icin buyuk bir sans gibi duruyor.
    satis fiyatlarina baktigimizda, (bkz: surface) ailesinin genisleyen urun yelpazesinde zaten fiyatlarin birbirine yakin tutuldugunu gördügümüzden, bahsedilden $1300 - $1400 lık cikis fiyati, (bkz: samsung)'un galaxy book s 'in, cikisi olan temmuz ayindan 5 ay sonrasi icin, gayet makul olacaga benziyor. zaten farkettiyseniz (bkz: apple), (bkz: samsung) ve (bkz: microsoft), artik yili 3'e bolup (bkz: chang ching xhuong) lardan ekmegi kapmaya calisiyorlar.