şükela:  tümü | bugün
  • microsoft'un 6 ekimde new york'da basın toplantısı ile tanıtacağı düşünülen, daha iyi pil performansı, intel skylake işlemci, geniş ekran seçeneği, intel real sense 3d kamerası ile öncülük ettiği ipad pro ve benzeri ürünlerin eline vermesi beklenilen tablet-pc hibrit segmenti son ürünü
  • 6 ekimde microsoft'un tanıtması beklenen cihaz
  • ibne microsoft'un yine core i5 işlemcili 128gb ssd'li modeline 8gb ram koymadığı ürün.

8gb ram istiyorsan, ssd'yi 256 gb alacan panpa diyor kısaca. fiyat ta, hem ram'den, hem ssd'den dolayı artıyor.
  • acayip eğlenceli bir oyuncak. zengin bebeleri bile pek ilgi göstermeyecek çünkü onlar için varsa yoksa apple. benim gibiler için hep hayal olacak cihaz. artık youtube'tan paket açılımı, uygulama işlemleri videolarını izler bir lokma doyarım.
  • parayı denkleştirirsem ve tabi türkiye'de de bulabilirsem 2016'da almayı ciddi olarak düşünüyorum. core m3 işlemcili modelde fanın kaldırılması çok isabet olmuş. pil ömründe de ilerleme varsa daha da iyi. ancak 4 gb ram/128gb 899 dolar iken 8gb/256gb 1299 dolar gibi arada ciddi fark var. 8gb/ 128gb gibi bir modeli olsa fiyatıda 1000 dolar falan olsa çok iyi olurmuş. bu devirde 4gb ram almaya elim gitmez, ancak 8gb ram içinde min 1299 dolar gözden çıkarmak gerekiyor ki bu da çok para (bu da abd fiyatı tabi)
  • umarım türkiye'ye gelir diye düşündüğüm cihaz; sebebi basit; yıllardır dizüstü bilgisayar üzerinde windows ve ms office uygulamalarını kullanan bir kişi olarak, hem tablet hem de macbook tarzı kolay kullanıp taşıyabileceğim, şarjı bir kaç saat giden bir cihaz peşindeyim; yakın bir arkadaşımda surface pro 3'ü gördüm ve denedim, çok da hoşuma gitti; arkadaşım uluslararası bir firmanın satış müdürü ve bu cihazı çok aktif ve rahat bir şekilde kullanıyor; bu cihaz neden türkiye'de resmi olarak satışa çıkmıyor, anlaması zor.

konunun şu boyutunu da vurgulamadan geçemeyeceğim; telefonda android kullanıcısıyım, ayrıca samsung galaxy tab s tableti, kendi orjinal klavyesi ile birlikte dizüstü bilgisayar gibi kullanıyorum; ancak ne kadar uğraşsam da android tablet üzerinde, yılların windows kullanıcısı olarak yüksek üretkenlikte kullanmam zor; ayrıca macbook vb. alıp bir de oradan parçalanmak istemiyorum, bu nedenle benim için en uygun çözüm surface pro olacak, umarım türkiye'ye resmi yollar ile gelir, yurtdışından almak zorunda kalmayız.
  • diğer surface ürünleri gibi türkiye'ye gelmeyeceğini düşündüğüm hoş alet. microsoft'un böyle bir planı yok görünüyor şu an için.
  • bunu türkiye'ye getirmediğin için ibnesin microsoft.
  • bir tanidiga hediye gelmesiyle otesini berisini kurcalama firsati buldugum cihaz. surface rt'den beridir tum surface'lari kurcalarim, gunluk kullanim icin en icime yatan surface bu oldu.

kitipiyoz microsoft cihazin yaninda pil saglamadigi icin out-of-the-box kalemi deneyemiyorsunuz. cogzel. sirf bu yuzden kalemi 2 saat pair etmeye calismis arkadas. "pili var mi?" diye sorunca bos bos yuzume bakti. adam acip pil takmasi gerektigini bile dusunmemis ki, apple sayesinde bu aletlerde bir seyleri acip pil takma devrini gectik artik. adamin pil takmasi gerektigini akil edememesinin sebebi kanimca bu. kaleme takilan pil de aaaa. arayin da bulun aaaa pil, kolay gelsin. type cover'iyla birlikte 256gb modele cuval para gomuyorsun, ama yaninda got kadar bir cift pil gelmiyor. o zaman o kalemi chargeable yapacaksiniz. 2 gunde gelir beklentisiyle amazon'dan pil siparis ettik, onu da usps kaybetti. alet benim olsa geri iade ederdim "alin kaleminizi bir tarafiniza sokun" diyerekten. 2 tane aaaa pil icin iskence. (aaa olsa neyse el altinda bulunur.)

windows 10 ayni windows 10. ayri bir tecrube heyecani yok. windows 8'de verilemeyen hissiyati windows 10 verebildigi icin mutlu oldum, o kadar. videolarda vs. $ikir $ikir duruyor da, bana oyle geliyor ki 1 gunde bikarsiniz.