*

şükela:  tümü | bugün
 • microsoft'un az evvel duyurduğu surface serisinde bir all-in-one pc.

  ilk kez bir all-in-one bilgisayarı almak istiyorum.

  ek:

  28 inçlik ince bir monitörden ibaret bir pc. hatta en incesi olduğu iddiası var yanlış okumadıysam. 12.5 mm kalınlığında.
  3:2 aspect ratioya sahip, 4500x3000'lük hayvani bir çözünürlüğü var. aynı zamanda dokunmatik olan ekran, 20 dereceye kadar yatırılabiliyor.
  surface dial diye ayrı bir input aracı da tanıtıldı. pahalı bir kapı koluna benzeyen şeyi studio'nun üzerine koyuyorsun ve sağa sola çevirerek kullandığın yazılıma komut gönderebiliyorsun. (undo-redo, zoom in-out gibi)
  başlangıç fiyatı 2999 dolar olarak açıklandı.
 • dünyanın en ince ekranına sahip all-in-one pc. muhteşem görünüyor.
 • muhteşem görünen bilgisayar
 • microsoft türkiye osura osura uyuduğu ve bunu da türkiye ye getirmek için herhangi bir çaba harcamayacağı için boşuna heyecanlanmayın. gidin zorlu apple store dan bi imac alın
  not: microsoft fanboy spor.
 • microsoft'un son 15 senedir doğru düzgün kotardığı ilk şey surface serisi (xbox hariç). bu alet de gerçekten güzel olmuş. aferim lan, uzun zaman sonra, sonunda ağzınla bir kuş tuttun microsoft. steve ballmer lavuğunun gidişi yaradı bunlara.
 • imacten baya bi esinti taşıyor ve baya güzel görünüyor.

  özellikle kalem ve dial çok çekici görünüyor, yani iddia ediliği gibi çalışıyorsa(microsoft'ta nedense bir çok şey iddia edildiği gibi çalışmaz ya neyse) profesyoneller için çok güzel bir cihaz yapmış olabilir microsoft.

  bizzat görünce ve kullanınca fikrim değişebilir(mesela o ekran langır langır oynuyor olabilir, kalemle input için hiç uygun olmayabilir destek miktarı) ama konsept olarak baya beğendim. apple profesyonel tayfayı çok boşladı bir süredir. evet macbook'lar kodçu tayfa için şukela olmakla birlikte yüksek performans veya gelişmiş input gerektiren kreatif alanlarda apple boşta kaldı.
 • imac'ten ziyade mac mini'ye rakip olmu$ bence.
 • monitör satışının ve minik kasasının satışının ayrı yapılabildiği ve -en azından- kasa değiştirerek upgrade imkanı verildiği bir satış politikası ile birçok kullanıcıya hitap etme imkanı var ama başlangıç fiyatı çok yüksek. sadece profesyonellere yönelik, az alınacak pahalı bir cihaz satmak yerine bunun ev kullanıcılarına da hitap eden versiyonlarının da gelmesi gerek. dokunmatik ekranı olmayan, daha düşük çözünürlüklü ve daha düşük donanımlı versiyonları ile 1500-1800 aralığından başlatıp satarak estetik kaygısı olan ortalama kullanıcının da evine girmeyi denemeli kanımca. surface serisinin profesyonellerin tekelindeymiş gibi bir izlenimi var.
 • ulan madem imac e rakip oldun,

  o ekranın kenarları ne öyle dandirik plastik amk ?

  ulan bilgisayarın heryeri metalik heryeri aliminyum, ekran kenarlarına siyah plastik basmanın mantığı nedir ?

  hiç mi örnek almadın appledan ?

  bak samsung aldı dersini, artık full metal kasa telefonlar çıkarıyor, plastiği bıraktı.

  öğrenmeniz gereken çok şey var malesef sayın windows.