şükela:  tümü | bugün
 • suriye'den avrupa'ya doğru son iltica hareketleriyle birlikte önümüzdeki on yıllarda batı'da etkin hale gelecek kopuntu. özellikle batı avrupa'da, türk ve cezayirliler'den sonra en büyük müslüman grubu oluşturacak insan topluluğu.

  son dönemde yaşadıkları da göz önünde bulundurulduğunda macaristan, hırvatistan, sırbistan ve slovenya'ya karşı pek de olumlu duygular beslemeyecekleri şimdiden söylenebilir.
 • muhaberat ve rus gizli servisinin hedefinde olan toplum.

  suriye devrimi başladığında çatışmalardan kaçan sanatçı, gazeteci, iş adamı, profesör, bilim adamı vs. gibi insanların oluşturduğu grup.

  halkımızın suriye'li tanımı malum fakat devrimin başından itibaren suriye'den sadece sokakta mendil satan o çocuklar ve aileleri kaçmadı, serveti, itibarı ve yeteneği olan insanlar da geldi ülkemize veya avrupaya. bu insanların sayısı azımsanmayacak kadar çok. ülkemiz özelinde konuşmak gerekirse bu toplumun servetleri ve yetenekleri sayesinde önümüzdeki yirmi yıl içinde gelişecekleri malum. bu ekonomik ve sanatsal gelişimi geldikleri topraklar için kullanacakları ise aşikar. türkiye'de ve türkiye güdümünde bir suriye diasporası oluşturacak güçleri var. bir toplumun diasporasının o toplumdan güçlü olabileceği bir gerçek. (bkz: ermenistan)

  iran ve rusya bunun önünü almak için cinayetlere başladılar;

  http://www.haberturk.com/…yonetmene-saldiri-1669134

  https://www.cnnturk.com/…i-vahsice-olduruldu?page=1

  cinayetleri işleyenler ise mihraç ural'ın piçleri veya rus istihbaratının devşirdiği adamlar. biz ne yapıyoruz peki, bunu bilmiyoruz.

  orospu çocuğu beşşar esad.