şükela:  tümü | bugün
322 entry daha
 • bu orduda yer alan insanlar ne karşılığında türkiye için savaşıyor merak ediyorum.

  adamlar türkiye savaş dediğinde savaşıyor, dur dediğinde duruyor. ışid'e saldır dediğinde ışıd'e pyd'ye saldır dediğinde pyd'ye saldırıyor. halbuki bu adamların en başta rejimle savaşıyor olması gerekmiyor mu?
 • sanıyorum yakında esad ve ypg’nin hedefi olacaklar. ypg intikam için esad ise batı kıyısını geri almak için bunları hedef alacaklar.

  esad bunlarla savaş karşılığı ypg’nin operasyondan önceki topraklarına geri dönmesini bile vaad edebilir.

  bakalım biz ne yapacağız böyle birşey olursa.
 • zpt leri şirket arabası gibi kullanan ordu.

  ulan çelik te olsa sağa sola çarpıtmayın 20 tonluk araçla drift yapmayın.
 • tek dertleri islam bayrağını yasadıkları bölgede dalgalandırmak. allah şehadetinizi kabul etsin

  https://mobile.twitter.com/…tus/1185118070374838273
 • kim ne derse desin araplar kürtlere karşı çok dolu. hem ırak'ta hem suriye'de kürtler araplara yapmadığını bırakmadı ve hatta ırak'ta amerikan askerlerine arapların evini kürt milisler gösterdi. o zamandan bu zamana bu tarihi kin ile intikamlarını da alıyor olabilirler. biz türkler çok kindar bir millet olduğumuzu söyleriz ama bizde yine merhamet var.
  emevilerden beri araplar yapılanı hiçbir zaman unutmuyor. daha intikamcılar ne yazıktır fakat ipler türkiye'nin elinde

  doğru taş oyun kazandırabilir. üzerlerine salın da demiyorum ama insanları artık vatanlarına gönderelim. yardımlarımıza karşılık reel sektörü birlikte inşa edelim. oraya ticareti biz götürelim.

  suriyeli arapların ( mülteci ) türkiye'de yaptıkları işlere bakılırsa kendi topraklarında da bu işleri yürütebilirler. uygun ortam hazırlanıp önce ticaret yapanlari göndersinler zaten bize bir faydası yok böylece iş gücü de gitmiş olur
 • tek dertleri israil abd ve onların uşaklarına hizmet etmek. yanı başlarındaki israil'e saldırmak yerine israil'in düşmanlarına saldırmak için varlar.
 • islam ile alakası olmadığı halde islam bekçisi sanılan grup.
 • geçen sene dolar yükseldiğinde maaşlarını dolarla almak istemişlerdi bu islam bayrağını dalgalandırmak isteyen sözde mücahitler.
  sanki yaptıklarını bedavaya yapıyorlar gibi algı yaratmayın, bizim vergilerimizle her ay tıkır tıkır maaşlarını alıyorlar.
  sizden benden daha zenginler yani merak etmeyin.
 • bölgede kimse kendi ordusunu adam akıllı kullanmadığından bizim için de gerekli olan örgüttür, önemli olan bizim topraklarımıza bulaşmamasıdır
 • bir zamanlar özgür suriye ordusuydu. şimdi cumhuriyetimizin kazanımlarından onlarda nasiplendi milli oldu. 20 milyonluk ülkelerinde kendilerine yer bulamadılar biz millileştirdik.
  cumhuriyetimizin tüm değerleri ile ardı ardına oynadılar, cumhuriyetimizin kurucusuna demedik laf bırakmadılar, sonra çıkıp 'ya istiklal ya ölüm' diyebildiler. çünkü biliyorlardı tüm yaptıklarına, kötü yönetimlerine, bile isteye verdikleri yanlış kararlarına rağmen o sözün herkesin yüreğine dokunacağını. yapmayın etmeyin kendi değerlerimizi istismar etmeyin!
  herkes en başından bu suriye politikasının yanlış olduğunu söyledi ama burnunuzun dikine gittiniz. geldiğimiz noktada en başta çok sevdiğiniz araplar ve dostum dediğiniz amerika, rusya, iran ve bütün avrupa operasyondan dolayı bizi kınadı. birilerinin oyuncağına döndük. adam her yerde ilan etti rahip brunson' nasıl aldığını. hani ülkede hukuk vardı ya.. sonra mektubunu sızdırdı.
  neden bu duruma düştük biz neden?
  paraları betona gömerken, senelerce saltanat sürerken değerlerimize ayyaş dediniz.
  üretmek yerine tüketimi seçtiniz, çiftçiyi desteklemesi gereken bankalar patronları destekledi. hep beraber milletin hakkından geleceğiz dediler ve geldiler. göz yumdunuz, çanak tuttunuz kılıf hazırladınız.
  herkes fötönün yaptıklarını söyledi, liyakatı nasıl sildiklerini bağırdı. siz ne istediler de vermediniz. ağladınız, ziyaret ettiniz, el etek öptünüz.
  yıllardır işleyen fabrikalarımızı ya kapattınız ya sattınız.
  yeni nesil 'yiğit muhtaç olmuş kuru soğana.' teşbihini anlamıyor artık çünkü insanları gerçekten soğana muhtaç ettiniz.
  olsun şimdi milliyiz değil mi ? her şeyini dışardan alan bir ülke ama milliyiz.
  milli köprülerimiz var patronların işlettiği, geçmesek de parasını ödediğimiz.
  milli hastahanelerimiz, sahiplerine hasta garantisi verdiğimiz yada sizin deyiminizle müşteri.
  milli otoyollarımız var, anonim şirketlerin yönettiği güzel ve pahalı.
  milli müteahhitlerimiz var, onların yaptığı avmler..
  milli kredilerimiz var, herkesin çekip milli müteahhitlerden ev aldığı..
  bir de millet meclisimiz var, şu sıralar pek bir şey yapamayan..
  suriye'de savaşan, şehit olan türk askeri var,
  türkiye'de milli suriyelilerimiz...