şükela:  tümü | bugün
  • cephâneliğinin neredeyse tamâmını çin'den edinen ordu.
  • bütçesi aşağı yukarı manchester city futbol kulübünün bütçesi kadardır.
  • dost ve kardeş ülkenin ordusudur ama bana güven değil korku vermektedir.

http://alkislarlayasiyorum.com/…/suriye-komandolari
  • kendi halkını katledecek kadar gözü dönmüş katiller sürüsü.
  • arap ülkeleri içinde gördüklerimin en iyisi. ama neticede araplar...

not: yazarın geçmişte tüm yaşadıklarına rağmen araplarla, o iklimde doğup büyümüş olmanın tüm dezavantajını yaşayan bu ırk ile bir alıp veremediği yoktur. ama sevicilerinden pek hoşlanmaz...
  • hafız esad döneminde sovyetler birliğinin de yardımıyla ortadoğuda israil'den sonra en donanımlı orduydu. 1975-1990 arasında arap ülkelerinin içerisinde başı çekiyordu. sovyetlerin dağılmasının ardından gerilemiştir.

bu ordu aynı zamanda ortadoğu'da başgösteren altı gün savaşları ve yom kippur savaşlarında israil'e karşı savaştı.
    ortadoğu'nun talihsiz misyonunda emperyalizme karşı mücadelesini bu zamana kadar vermiştir eğer ki seyyar demokrasiye kapılmazsa bu yolda devam edecektir.
  • ülke - türkiye - suriye
    bütçe - 25 - 1,85
    ana muharebe tankı - 5200 - 1100
    avcı uçağı - 465 - 335
    taarruz helikopteri - 0 - 0
    uçak gemisi - 0 - 0
    amfibi savaş gemisi - 0 - 0
    kruvazör - 0 - 0
    muhrip - 0 - 0
    fırkateyn - 26 - 5
    korvet - 9 - 7
    karakol gemisi - 0 - 0
    nükleer denizaltı - 0 - 0
    denizaltı - 18 - 3
    atom bombası - nato - 0

tümü için (bkz: dünyanın en büyük orduları/#26165449)
    kaynak
  • zaman'dan abdulhamit bilici yazmış.
    http://www.zaman.com.tr/…-vur-emri-veren-74-komutan

--- spoiler ---
    "65. tugay 3. tümen'de askerlik yapan 'habib', komutanın göstericilere ateş emrine uymadığı için kendi taburundan bir askerin nasıl öldürüldüğünü anlatıyor: askerler ön saftaydı. albay kadir ve güvenlik görevlileri hemen arkamızda duruyordu. askerlik hizmetini yapmakta olan 21 yaşındaki deraa'lı yusuf musa krad benim yanımdaydı. bir noktada albay, yusuf'un sadece havaya ateş ettiğini fark etti. önce askerî istihbarat'ın bölge biriminden üsteğmen cihad'a söyledi. o ikisi birlikte takılırlardı. cihad çatıdaki keskin nişancılardan birine seslendi ve yusuf'u işaret etti. nişancı, yusuf'un kafasına iki el ateş etti. güvenlik görevlileri yusuf'un cesedini alıp götürdü. ertesi gün cesedini televizyonda gördüm. teröristlerce öldürüldüğü söyleniyordu."
    --- spoiler ---
  • keskin nişancıların aynı insanı 2 kere kafasından vurabileceğini bize göstermiş ordu.

(bkz: wunderbar)

napak inanak mı panpa
  • boş zamanlarında kedileri kesip kanlarını içen nalet ordu.

acilen bu ordu imha edilmeli, yurdumuzdan suriye'ye efil efil demokrasi götürülmelidir. yalnız malumunuzdur ki ulusalcılar, atatürkçüler, milliyetçiler falan hep diktatörlerden yanadır. bu nedenle suriye'ye demokrasi götüren ordunun demokratlığından emin olduğumuz cemaatçiler, islamcılar ve liboşlardan oluşması elzemdir.