şükela:  tümü | bugün
  • bence su da hikaye. ibnelikten oluyor hep bunlar.

ibnelik derken, eşcinsellikten bahsetmiyorum.

suriye ile ilgili yorumum yukarıda. başlığı açan ergen irisi için de çok üzüldüm. yazık, kimin çocuğuysa.
  • yanlış olan tahmindir.

öncelikle doğalgaz sebeplidir.
    abd, katar doğalgazını suriye üzerinden avrupaya taşımak istemektedir.

ikinci olarak rusyanın, abd'nin dünyada yaptığı gibi suriye'yi askeri ve ticari üs yapmak istemesidir. askeri olarak s400'leri suriye'ye konuşlandırması kuzey ırak'ta kendi havaalanını inşa eden abd'yi de menzile sokmuştur.

dünya devletlerinin, ekonomik savaşlarını suriye üzerinde fiziksel savaşa dönüştürerek ülkelerini savaş alanı olmaktan uzak tutmak istemeleridir, ki bunda muvaffak olamayacaklar. suriye'de başlayıp bitecek bir durum yok. 3. dünya savaşı burada başlayacak ve fazla kalmadı.
  • "doğrusu sudan sebepler olacak herhalde!"
  • eksik yorumdur. ne suriye savaşı, ne öncesindeki ırak işgali ne ortadoğu'daki diğer tuzakların amacı temelinde petrol veya su değildir. amaç bölgedeki halkları ve devletleri, mezhepçilik kavgasıyla birbirine düşürüp, kaosa ve istikrarsızlığa sürüklemek ve israil-abd ve ingiltere'nin güvenliğini sağlamaktır. tabii bolca da silah satmak. tüm bölgenin huzuru ve güvenliği hedeftir.

detaylı analiz için; (bkz: musul operasyonu/#63511598)
  • öncelikle tekniğin iyi ama çalışman lazım. tekniğin neden iyi dedim çünkü michael burry'nin suya yatırım yaptığı dünyada bilinen bir gerçek. küresel ısınmadan sonra dünyadaki en değerli kaynak içilebilir su olacak. öncelikle dünyadaki içilebilir doğal su kaynakları haritasını verelim. görüldüğü üzre zaten orta doğu da içilebilir kaynaklar çok az. küresel ısınmanın bölgeye etkisini söylemiyorum bile. buna göre amerikanın kanada'yı işgal etmesi gerek. ayrıca küresel ısınmadan sonra nerelerin sular altında kaldığına da şuradan bakabilirsiniz
  • muhtemel sebeplerden biridir.

işbu entry ilk entrideki trole cevaben yazılmıştır.

türkiye su sıkıntısı olan bir ülkedir. hiç global ısınmayı katmadan yeraltı sularının akılsızca tüketilmesini, toprağın ve suların kirletilmesi gözönüne alınırsa yakın gelecekte su sıkıntısı çekeceği yarın güneşin doğacağı gibi ortadadır. rusları 1 kg su için çalıştırmak isteyen cahil trole buradan bir bilgi. rusya da sadece krasnoyarsk kray da 220 binden fazla nehir 320 bin civarı nehir var. rusya dünyanın en fazla temiz suya sahip ülkesi. yenisey ob ve neva gibi ortalama debisi 14-16 000 metre küp olan nehirleri var. fırat ve diclenin ortalama debileri 200 metre küp bile değil. baykal gölü diye bişey var araştır. malesef memleketimin çoğunluğu dört işlemden bihaber, ortalama gibi kavramları anlamadığından ne desek boşa gidiyor. huloğ, avrupa bizi kıskanıyor, büyük resmi görenler, siktirip gidin diyenler ne haliniz varsa görün. ulan siktirip gitmek kolay sanki, gidebilenler hem yürekli hem girişimci hem yetenekli insanlar. onlarda gidince yiyin birbirinizi. uzay üsleri yapın konyaya, her köye bi üniversite yapın , muhtarlarınız bile profsör olsun. kıskanan avrupa çatlasın. ama yüzde doksanınız dünyanın güneş etrafında döndüğünü bilmesin, okuduğunu anlamasın.
  • olum o kadar boş zamanım vardı sabahın 7 si geceden beri ayaktayım yenile yapmaktan tuş bozuldu ama bitiremedim lan o kadar sıkıcı .
    hiç bir giriş gelişme sonuç yok heyacan olsun ortaya renk katsın diye atatürküde katmışsın ama olmamış bızımla degılsin yavrum.
    sana trollük notum 3/10 kanka o da üşenmeyip bu kadar uzun yazdığın için
    tanım : trol sıçmığı
  • 1 kilo sudan sonrasını okumadım.