şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarından birini gerçekleştirmek üzere sınıra yığılan asker ve zırhlı araç sevkiyatları aralıksız devam ediyor.aylardır süren sevkiyatlarda sınıra yaklaşık 80 bin asker yığıldı. bu sayı 1974’te kıbrıs barış harekatı’na katılan 40 bin askerin iki katı anlamına geliyor. binlerce tank ? ve zırhlı aracın sevkiyatı ise devam ediyor. kaynak

  (bkz: 14 ocak 2019 donald trump'ın tweeti)
  (bkz: 14 ocak 2019 dışişleri bakanı'nın trump'a cevabı)

  cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu şanlıurfa ve kilis’ten yönetilecek. birlikler 10’u aşkın noktadan aynı anda taarruza kalkacak. türkiye öncelikle terör örgütleri deaş ve ypg'yi idlib- münbiç-kamışlı hattından temizleyecek. sevkiyatlardan rahatsız olan abd başkanı donald trump'ın teröristleri savunan açıklamalarının ve "kürtleri vurmaları halinde türkiye'yi, ekonomik yönden mahvederiz." tehdidinin ardından türkiye'den "bedeli ne olursa olsun, suriye'nin kuzeyinde, türkiye'nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade edilmeyeceği" yanıtı verildi. çavuşoğlu ise bugün yaptığı açıklamada "eğer bu kadar çok seviyorsanız ypg’lileri pkk’lıları zaten ülkelerinizde var, alır götürürsünüz." dedi.

  not : bir denyo aktroll olduğumu iddia etmiş. entrylerime bakılırsa çirkin bir iftira attığını anlayabilirsiniz. !
 • suriye meselesi kurtuluş savaşından sonraki türk'ün en büyük beka meselelerinden birisidir. malazgirt'ten anadolu'ya giren türk milletinin, anadolu'da; önümüzdeki binlerce yıl kalıp kalamayacağını belirleyecek bir meseledir.

  açlığı, sefaleti, ölümü ve şehadeti yaşamın bir parçası gören türk'ün ekonomik tehditlerle bekasından vazgeçip geçmeyeceğinin en büyük testidir.

  kahraman türk ordusu ve milletinin tehdit nereden gelirse gelsin, geçmişte olduğu gibi ay yıldızlı bayrağı dalgalandıracağı, muzaffer olacağı harekettir.
 • --- spoiler ---

  savaş kimle yapılacak ki!
  uçağı, helikopteri olmayan bir yığın vatanını korumaya çalışan insanla mı.
  --- spoiler ---

  biri siksin la şunu.

  not: kaçmış totoş.
 • suriye topraklarına çökmeye çalışan vatansız orospu çocukları ile yapılacak savaş. yukarıda bi arkadaş vatanını korumaya çalışan demiş. be amk sığırı suriyede suriyelimi kaldı ki vatanını korumaya çalışsın. bayraksiz topraksiz onun bunun masasına meze olan kansızlar suriyeyi kendi vatanı yapmış. suriye ne bizim ne sizin nede diğerlerinin vatanı. suriye suriyelilerin amk. onlarda burda keyif çatıyor.
 • seçim propagandası diyen orospu çocuklarına göre bölgede abd destekli bir terör örgütü yok. insan ancak bu kadar kör bu kadar mal olur. türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük mücadelesi yaşanıyor, oç buna seçim propagandası diyor. gerçekten ne çok beyinsiz var şu dünyada insanın hafsalası almıyor. dünyada bir tane devlet var mı göstere göstere gelen böyle bir tehdide seyirci kalsın? yoksa boş yapmayın cahil cahil konuşmayın.
  ha bu arada, 2 gün önce israil şam'ı bombaladı. haber dahi olmadı israil'in açıklamasıyla öğrendik. orası suriye toprağı diyenlere duyurulur.
 • esad reis artık kabile liderinden öte değil..

  rusyanın bir valisi sadece..
 • evlerini korumaya çalışan insanlarla işi olmayan operasyondur.

  amerikanin yıllardır tank hariç her türlü silah yardımını yaptığı, yeri geldiğinde türkiyede sivil katliamları yapmaktan çekinmeyen azılı bir terör örgütünün sınırımızda devletleşmesinin önüne geçebilmek için yapılan operasyondur.

  ışidle savaşmadığımızı iddia eden şapşikler el-bab'ı şirinlerden şirin çileği karşılığında aldığımızı sanıyor olabilir. peki hastane tepesinde verilen onca şehit?
 • aha tece geli.
  irmağinin akişina ölirem turkiyem
  ölireahhh qatil tece.
 • seçim propaganda farketmez, bizde bir laf var;
  (bkz: kim koyarsa koysun allah razı olsun)
 • asıl mesele ülkenin beka denileni ne zaman sınır ötesine gitmiş ve bu bir sınır ötesi harekat gerektirir olmuştur.