1. yıllardır suriye'de olanların neden yapıldığının ispatı olan mahkemelerdir.

suriye'de aslında bir iç savaş değil bir dış savaş olduğunun kanıtıdır.

bıraksak bizi de böyle yapacaklarının ispatıdır bu başımızdakilerin. yoksa neden yardım etsin türkiye cumhuriyeti bu adamlara?
  2. öso'lu piçlerin marifetleridir. videoyu izledim haberi yapan kişi sanırsın bu orospu çocuklarının yaptığını marifetmiş gibi gösteriyor. neymiş efendim yargılamaları yapan kadılar din alimleri ve toplumun bilgili kesiminden kişilermiş. sokayım onların alimlikerine, biligilerine. alttan alta da millete öso korkusu aşılıyorlar. yobazlardan korkan bu kancıklar gibi olsun.
  3. akape iktidarinin biraz daha dayanmasi durumunda yakinda türkiye'nin de tadina bakacagi sam tatlisi ya da halep burmasi.
  4. asalım , keselim , recm edelim gibi 3 farklı seçeneğin olacağı mahkeme.

(bkz: hay dininizi)
  5. din adına yapılan her şeyin gözümde bir kez daha ne kadar iğrenç olabileceğinin kanıtıdır.
  6. star tv tarafından da haber yapılan mahkemeler. suriye'de sivil mahkeme kuruldu diye müjdeler bir üslup gördüm haberde. beğenmedim. sivil mahkeme dediği bildiğin şeriat mahkemesi. yargıç yok kadı var. bizim sivil mahkemelerin rol modeli bunlar olacaksa işimiz iş. malum, iktidarımız öso'cu. yalnız şeri hukukta darbeciliğin cezası var mı bilmiyoruz. o nedenle ergenekon sürdüğü sürece bu derece sivilleşmeyeceğiz herhalde.
  7. ''kendi çalıp kendi oynamak'' deyiminin cuk diye oturmasıdır. onun bunun elinden aşırdıkları binaları kıçımın mahkemeleri haline getirme eylemidir. adalet ve şeriat !?
  8. islam devleti'nin olmadığı bir yerde kimsenin şeriat mahkemesi kurmaya yetkisi yoktur. durum böyle olunca 3-5 kişinin yaptığı hareketi islam'ın aleyhine kullanmak sözlük zekalısının seviyesini ortaya koymaktadır.

(bkz: zekalıyım ama amele olmak istiyorum)

suriye'de kurulan şeriat mahkemeleri hakkında bilgi verin