şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bop esbaskanligi)

  baslik sinirina takildigi icin gercek hali "suriye'de bügün savaşıyor olmamız ak parti'nin suçudur" olmasi gereken başlıktır.

  bu savaş sayesinde aktrollere de gün doğmuş oldu. şehitlerin ve bu vatan evlatlarının arkasına sığınarak, nede olsa bir şeyler diyemezler diyerekten ak parti'nin basiretsizliğini ve bu ülkeye yaptığı zararın üstünü örtmeye çalışıyorlar. savaşa karşı olmak=oradaki askerlere karşı olmak= pkk yandaşı olmak yaftasının yapıştırmaya çalışıyorlar. yemezler!
  hataların bedelinin karın tokluğuna çalışan emekçi halkı emekçi çocukları ödememeli.

  bedeli:

  *şam'da namaz kılacağız diyerekten yıllardır suriye'nin istikrarsizlaşmasında sebep olanlar ödemeli.

  *suriye baskanını önce "kardeş", sonra "esed", şimdi tekrar "esad" yapan tutarsız dış politikamızdan sorumlu olanlar ödemeli.

  *ösö vb. paramiliter örgütleri destekleyerek suriye'yi ve kuzeyini teksas'a çevirenler ödemeli.

  *habur sinirindan gecenleri karsilayanlar, megri megri oynayanlar, sinirlardaki mayinlari kaldirip kevgire cevirenler odemeli.

  *sırf tükürdüğünü yalamamak için, tüm diplomatik yolları denemeyen, evlatlarımızın yabancı topraklarda şehit olmasını, esad'la diplomasi yapmaya tercih edenler ödemeli.

  *bizlerin evlatları ölürken, haksiz yere çürük raporu ile askerlikten kaçanlar ödemeli.

  *ülkeyi suriye'li çöplüğüne çevirip daha sonra acil durum frenine basanlar ödemeli.

  o ya da bu sebep ülkemize yapılan en büyük zararlardan birinin üstünü örtemez. onu aklayamaz.

  bugün ambargo altında kalmak üzere olmamız, 70'lerin kıbrıs olaylarındaki meşru müdafaa hakkımızdan çok farklıdır.

  kötü dış siyaset bizi uçurumun kenarına getirmiştir.

  suriye'de savaş ak parti'nin suçudur

  edit: bazilari da esadla diplomasi yapmamamiz icin ornek olarak ab fonlariyla habercilik yapan euronews'i gostermis. zahmet etmissin kardes direk ısıd'i referans gosterseydin. nede olsa onlarla bile diplomasi yapiyoruz.
 • yanlış önermedir.

  suriye'de savaşın bu noktaya gelmesinde akp'nin payı çok çok büyüktür lakin suriye'de savaş tek başına onların suçu değildir.
 • ben bu toptancı yaklaşımı anlamıyorum, anlamak istiyorum ama anlayamıyorum, o zaman libya’daki kaddafi nin devrilmesiyle sonuçlanan savaş kimin suçu ? mısır, tunus buralarda olanlar ? esadın hiç mi suçu yok ? türkiye iç karışıklığı yatıştırmak için biraz daha uğraşması gerekirdi dersen onu anlarım ama dünya da bi gidişat var, önüne geçilmiyor, bütün avrupa abd esada düşman olmuştu , türkiye’nin tek hatası ve net hatası işid ilk çıkıp ortalığı kasıp kavururken oralara inmemesi m4 karayoluna kadar kadar olan kesime işid piyasaya çıkar çıkmaz inip tampon yaratacaktı.
 • mevzu akp'yi aşar,büyük israil'in sancılarıdır bu. klinik hatalar olmuş mu evet, adamlar sonuç için uğraşmayacakmıydı oda evet dolayısı ile bugün sorunlar odaklı değişen pek bir şey olmayacaktı.
 • tespite katılıyorum ama su aşamada tartışmak pek mantıklı değil.
 • akp'nin yangına körükle gittiğini söyleyebiliriz ve hesap sorabiliriz ama başlatan ve genişleten demek fazla taraflı bir yaklaşım. iktidarın öngörüsüz hareketleri bizi bu noktaya getirdi demek daha doğru.

  tam katılmadığım iddia!
 • tek başına akp’nin suçu olmamakla birlikte, payı büyüktür
 • şu anda tartışmak pek mantıklı değil, demiş padişahımızın birisi.
  emrin olur.
  sen bize haber ver biz de o zaman düşünür, tartışırız.
 • suriye ile savaşmıyoruz. bu devletler arası bir savaş değil. pkk ile bağı olan pyd'ye abd'nin silah yardımlarını izleyip, terör devleti kurulmasına müsade mi edeceğiz. bunun akp ile ne alakası var. akp'nin geçmişte yanlış politikalar izlemesi şu anda doğru bir dış politika izlemedigi manasına gelmez. akp'nin de chp'nin de yanlışları ve doğruları var, tutup bir tarafı topyekûn suçlu kabul etmek doğru değil. bu tek bir tarafı savunma davranisi kutuplaşmamizfan kaynaklanıyor. bölgesel ve devleti ilgilendiren bir konuyu da iç siyaset malzemesi yapmanın anlamı yok. yeterince diplomasi yapılmadı kısmına katılmıyorum. varil bombaları kullanan esad'a da tek çözüm yolu gibi görmeye de gerek yok. bu diplomasiden daha çok bir güç savaşı. sahada güçlü olursan da, masa da güçlü olursun.

  edit: euronews'e inanmıyorsan hangi medyaya inanıyorsan ona bak o zaman. sana göre esad sütten çıkma ak kaşıksa fikrini hiçbir tez değiştiremez zaten.
 • savaşa karşı olmak konusunda hemfikiriz de savaş iki devlet arasında olur. bu dik emperyal dilden farksızdır. operasyonun yapılması da elzemdir. bu operasyona, terörist ve enerji hatları üzerine oturacak maşa bir sözde kürt devletı oluşturmayı engelleme operasyonuna karşı olanlar ; yerlerinden edilen 6 milyon kürt ve kürt olmayan insan için de insanlık namına konuşacaklar mıdır? abd ve emperyalist politikaları sonucunda ölen 10 milyon müslüman adına söyleyecek bir cümleleri var mıdır? daha önce paragraf döşemişler midir?

  çok azılı muhalifim ve atatürkçüyüm. vatansız da değilim çok şükür, devletsiz de. bu tip eleştirileriniz ise bu günün konusu değil. emperyalistlerin dili ile konuşmanızdan da, atatürkçü muhalif kılıfında algı oluşturma çabalarınızdan da bıktık. kendi adıma yemiyorum. erdoğan düşmanlığınızla 10.000 km öteden gelip ortadoğu’yu kan gölüne çevirenlere onlara destek veren ab ülkelerine, terörist yetiştiren suriye devletine, arap ülkelerine tek bir cümleniz olmayacak. sonra da suriye erdoğan ve dolayısıyla türkiye cumhuriyeti bu hale soktu demeye getireceksiniz.

  koca bir hassiktir çekiyorum. ordunun da devletin de arkasındayım. başkanını eleştirmeye ise devam edeceğim. ki bu operasyon belki de almak zorunda kaldığı tek doğru karar şimdiye kadar.