şükela:  tümü | bugün
 • aklımdaki ihtimaldir. muhtemeldir.

  suriye ordusu kendi içerisindeki iç savaşı bitirmeye çalışırken (ve son haftalarda bunu başarıyorken) ne diye iç savaşının karşı tarafına destek veren bir ülkeye sataşsın, savaş çıkarmaya çalışsın?

  05 ekim 2012 tarihi itibarıyla ek: bu başlığı açtıktan 25 saat sonra liveleaks'te yayınlanan bir videoyla, bu saldırının öso tarafından gerçekleştirilmiş olma ihtimali %100'e kadar yükseldi:

  http://beyn.org/…ale-saldirisi-ozgur-suriye-ordusu/
 • gleiwitz vakasını akla getirir.
 • öso'ya karşı bir laf eden herkesi esad'cı, baasçı diye damgalayan zihinleri bulandıran ihtimaldir.
 • akla ve mantığa tetristeki uzun çubuk gibi oturan olasılıktır. hal-i hazırda, yapı ve amaç itibariyle dünyanın provokasyona en meyilli organizasyonu özgür suriye ordusu'dur.
 • bunun aksine inanan gitsin 11 eylül saldırılarının falan da gerçek terör saldırıları olduğuna inansın. hayat daha kolay. daha yaşanılır.
 • uluslararası ilişkilerde sorulan ilk soru " bu durum kimin işine yarar ? " sorusudur. bu soruya verilen cevap bu iddiaya da cevaptır.
 • neredeyse kesinleşmiştir:

  http://beyn.org/…ale-saldirisi-ozgur-suriye-ordusu/

  yaymak lazım.
 • suriye'nin "soruşturmamız hala devam ediyor, ölenler için başsağlığı diliyoruz" lafını çarpıtıp üstüne bir de olayın seyrini değiştirecek bir videolu kanıtı gözlerini kapatarak "izlemiyorum kiii görmüyorum kiii" diyen zavallıların kabullenemediği durum.

  bir de sünni kökenli birinin yazdığına cevap olarak "sünniler katil, evet" falan demiş; en son şahan'ın skeçlerinde görmüştüm "yaa tamam yaaa evet yaaa" diye bağırarak tartışmayı bitirmeye çalışan birini.

  vay senin tosununa...
 • bu adamlar akçakale'den nerdeyse törenlerle suriye topraklarına uğurlanıyor, sınır kapılarını ele geçirmeleri türk televizyonlarınca canlı yayınlanıyor, geberen elemanları türkiye'ye getirilip yaralıları türk hastanelerinde tedavi ediliyor ve bütün bu desteğe rağmen sadece sınır boylarında tutunabiliyor. sıkıştıkları anlarda direkt türkiye'ye topukluyorlar.

  şimdi hatay halkından siktiri yiyen, kilis ve gaziantep halkını canından bezdiren ve son olarak akçakalelilerin de nefretini kazanan, bir kaç zibidi hariç türk kamuoyundan zerre destek göremeyen bu şerefsizler ordusunun türkiye dışında barınabileceği güvenli topraklara ihtiyacı var ve bunu kendi başlarına gerçekleştirmeleri imkansız. dolayısıyla böylesi bir eylemde bulunmaları da hiç de şaşırtıcı olmaz. hele hele her birleşmiş milletler toplantısı öncesi suriye'de katliamlar düzenleyip (bkz: özgür suriye ordusunun gerçekleştirdiği katliamlar) suçu suriye ordusuna yıkarak batılı efendilerinden silah, tampon bölge ve uçuş yasağı dilendikleri ve türkiye'ye düşen merminin (top ya da havan olduğu henüz belirsiz) tezkere görüşmelerinin tam bir gün öncesine denk gelmesi şüphe etmeyi gayet de haklı kılıyor.
 • bütün dünya basınında tartışılan gerçektir. batı basını, türkiye ile olası bir savaşın suriye'ye yaramayacağını, türkiye'nin zaten burada uçuşa yasak bölge kurmak istediğini, bu olayla da ellerine fırsat geçtiğini söylüyor. işte olay budur. (bkz: false flag)