• izmir'de apartmanda oturan suriyeliye 1 kamyon kızılay yardım paketi indiriliyor. izmir halkı duruma isyan edip polisi arıyor..
    bu ülkenin vatandaşları çöpten ekmek, pazarlarda kalan artık sebze meyveyi toplarken, bu ülkede bebekler açlıktan ölürken (bkz: kübra bebeğin açlıktan ölmesi),
    bir baba oğluna pantolan alamadığı için intihar ederken (bkz: oğluna pantolon alamadığı için intihar eden baba), bizim yaptığımız bağışların böyle yer bulması kanıma dokunuyor. yazıklar olsun.
    video için
  • kurban bağışlarıyla, kısa mesajlarla ve bizim verdiğimiz kanları hastanelere satıp para kazanan kurum, kendi vatandaşları açlık içindeyken gidip muhacir kardeşlerimize 3-5 koli dağıtmış ne var bunda. elhamdülillah.
  • trakyalıyım. yeminle onun onda birini burdaki şoparlara yardım etmiyorlar. bu insanlar orospu çocuğu mu diye sorduyor.
  • kamyondaki erzaklarda benim 1 kuruşum varsa haram zıkkım olsun dediğim indirme. ensarlar haklarını helal edebilir ben ensarlık yapmak istemiyorum.
  • nasıl bir olay dönüyor anlamıyorum ama o bir kamyon dolusu yardım kolisi indirilen suriyeli vatandaş da kolilerin hepsini kendi için saklamıyor, yardım alamayan diğer suriyelilere para karşılığı satıyor, belki de türklere.
  • bundan sonra kızılay'a yardım yapmayı bırak, kızılay soda bile alırsam siksinler beni.
  • yardım edilmesine kesinlikle karşı değilim ancak bir kamyon yardım nedir ? haklı isyandır, iyi yapmış mahalleli keşke herkes böyle duyarlı olsa ..
  • senede dört kez kan veren düzenli bağışcı iken, kan vermeyi bırakma sebebim kızılayın yıllardır sadece bu işlere yaramasıdır.
  • devlet onların elinde olduğu icin sasirtmamistir. biz burda türkler olarak misafiriz beyler. yakinda kapıyı gösterirler bize..
  • ilk başta abartılmıştır diye düşündüğüm için yine kendime kızdığım olay. niye şaşırıyorum ki! her 9 ayda bir üreyenlere nerdeyse bir sürü esnaf yardım ediyor.
    hatta geçenlerde, sabah akşam suriyeli başı kapalı, ama gözler deli gibi sürmeli kadınlara,yanımda bedava ekmek veren fırıncı, param çıkışmadığı için ekmeği bana uzatırken “olsun geçerken bırakırsınız 10 kuruşu” demişti. yazık işte..
hesabın var mı? giriş yap