şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fırsatçılık mı iyilik mi bilemedim ama çevremde bolca rastladığım durumdur.

  özetle karısını kaybeden, genellikle hac ibadetini yerine getirmiş hacı amcalar; geride kalan yıllarını yalnız geçirmemek adına suriye'den buraya gelmiş, eşini savaşta ya da erken yaşta kaybeden suriyeli kadınlarla evleniyor. bu kadınların yaş ortalaması genelde 40 ve üstüdür. kesinlikle düğün- eğlence törenlerine gerek duyulmadan basit bir imam nikahı ile evliliklerini tamamlarlar. kesinlikle resmi nikah yapana da şahit olmadım.

  ayrıca bu hacı amcalar, suriyeli eşlerini de çok severler, sanırım yalnızlıktan bunalmış olmaları buna sebep olabilir.
  bir de sırf hacı amcaların parası için evlenip, evlendikten sonra kaçan kadınlar da var. yakından tanıdığım bir aile dostu hacı amcamız var maddi durumu gayet iyi. burada biriyle tanışıyor, evlilik sözü alınıyor, kadına 20 bin tl civarında ( mehir ) veriliyor. kadın suriye'ye gidip işlerimi halledip geleceğim diyor ama 2 senedir gelmiyor, dolandırıyor yani anlayacağınız.

  şimdi ise yeniden başka bir suriyeli kadın ile evlendi 50 yaşında falan var kadın. çok mutlu ve mesutlar. hacı amcanın bir tane siyah doblo'su var. bunlar 7/24 arabayla geziyor. her yere gidiyorlar.
 • (bkz: win win)
 • bizim buradaki hacı amcalar daha vizyonlu. ukrayna iç savaşını dikkatle izliyorlar.
 • ölen eşlerine hayattayken köpek muamelesi yaparken, suriyeli yeni kapatmalarına prenses muamelesi çeken azgın ve aç köpek amcalardır.
 • 10 yıl önceki versiyonları azeri kadınlarla evlenirdi bunların.
  azeri yengelerden bazısı kısa süre evli kaldıktan sonra ev, tarla, altın ne varsa emikleyip kaçardı.