şükela:  tümü | bugün
  • vahşettir. türkiye'de gerçekleşmiştir. daha sonra hamile kadın ve yanındaki 10 aylık bebeği öldürülmüştür.

(bkz: insanlıktan utanmak)

http://hurriyet.com.tr/…rlikte-oldurduler-40512148?
  • allah belalarını versin, bunu yapan adi yaratıklar inşallah yakalanır ve damat koğuşunda ağırlanır. elleri nasıl gitti minicik bir bebeğin kafasını taşla ezmeye. offf off çok acı bir haber.

edit: aynı fabrikada çalıştıkları mesai arkadaşlarıyla tartışan iki adi yaratık, gece yarısı kocası fabrikada çalışan, kadın ve çocuğun uyuduğu sırada eve levye ile kapıyı kırıp girip kaçırmışlar. ve daha yeni gözüme çarptı; kadın 7 değil 9 aylık hamileymiş ve yarın doğuma gidecekmiş!!! canavarlar 3 kişiyi öldürmüş.
  • tiksindiren haber. bunları yapan vahşi yaşam formları umarım en kısa sürede ölür ya da öldürülür. hiçbir şekilde, bir hapis cezası ile ıslah olamazlar çünkü.
  • suriyeli 9 aylık hamile bir kadına tecavüz edilip 10 aylık bebeği ile beraber başları taşla ezilerek iki türk tarafından öldürülmüş.

suriyeli olsa haberde eşgali belirlenen iki suriyeli denirdi, eminim. o yüzden türk olduklarını tahmin ediyorum.

"suriyeliler sahilde kadınları taciz etti" diye on tane entry girilir sözlük'te. benim entry'den önce girilen dört enrty'de de bahsedilmemiş kadının suriyeli, tecavüzcülerin türk olduğundan. ekşi sözlük avrupa'nın tam tersi. avrupa'da sanığın ırkı söylenmez mağdurun söylenir ki sanığın ırkına karşı nefret söylemi geliştirilmesin ama mağdur ile empati yapılsın, mücadele yürütülsün ezilenler için diye.

edit:

taciz edenler için suriyeli olup olmamaları önemliyken kadın tecavüze uğradığında nasıl önemli değil suriyeli, türk, kürt, çerkez, japon olması? bayılıyorsunuz böyle şeylere. haftalardır sistematik olarak sürdürülen, içişleri bakanlığının bile açıklama yapma gereksinimi duyduğu, ekşi-sözlük'te de süren suriyeli düşmanlığının, yani ırkçılığın, da bir sonucu bu olay. o yüzden "suriyeli bir kadın tecavüze uğradı" demek ile "bir kadın tecavüze uğradı" demek arasında çok fark var.

daima bu tarz argüman kuranların hukuka da inancı mevcut olmaz genelde. idamdan ya da kısastan yana olurlar genelde. umuyorum ki adil bir yargılama sonucu en üst sınırdan ağır bir cezaya mahkum olurlar, ağırlaştırılmış müebbet gibi. gene umuyorum ki içeride de başlarına hiçbir şey gelmez; çünkü gelmemelidir. devletin varlık görevi budur ki yaşam hakkını korusun: bu hem hükümlünün hem masumun. sonra hemen bkz veriyorsunuz (bkz: ortadoğuda olağan bir gün) diye. bunların hepsi bir paket arkadaşlar ya medeniyet ya barbarlık ortası yok.

edit2: ilk edit'e konu olan entry silinmiş. kadın 9 aylık hamileymiş 7 aylık değil. hürriyet düzeltme yapmış haberde.
  • kanım dondu. kanım dondu. kanım dondu. başka bir şey diyemiyorum.
    o çocuğun ve kadının korkusu yaşadıkları acıyı gözünüzün önüne getirebiliyor musunuz? allah kahretsin sizi azgın o.çocukları çok acı geberin.
  • sırf bir kadına tecavüz etmek için biri doğmamış biri 10 aylık iki bebekle bir kadını öldürmek nasıl bir coğrafyanın açlığı, vahşeti, vicdanı olabilir?

bu vahşiler yakalanınca yargılamanın ardından incelenmeli. yani beyinleri parça parça incelenmeli. bir zombi filminde bile böyle bir vahşet sahnesi izlememez.
  • günlerdir her türlü sosyal medya mecralarında yapılan kara propaganda ve provokasyonun sonucudur.
  • tabi ki amk manyak misin?

o kan iside silah yollayanlarin elinde olabilir mi amk? tabi ki eksici piclerin elinde.
    iside silah yollayip, isidlilere "heyecanli musluman gencler" diyip, suriyede 5 milyon insanin hayatini alt ust edenlerin sucu falan degil, asla degil.

tecavuzu eden de, iside silah yollayan da ayni kafa, ama suclu her zamanki gibi baskasi, di mi? sasirmiyorum.

not: bunu yapani idam etmek gerek, ama once buna sebep olanlari idam etmek gerekiyor. iside silah yollamaca falan filan hani...

not 2: neymis, yunus emre buraliymis. bugun yunus emre yasiyor olsa ya fetodan iceri alinirdi yada muhaliflikten.
    tatli su seriatcilari sizi... net konusacakmis. konusma lam, oksijeni ziyan etme.
  • bu kadının kanı eksicilerin muhaliflerin elinde falan değildir. hangi sapik hangi şerefsiz hangi katil yaptıysa onun elindedir. suriyeli adamlar kadınlara tecavüz ettiğinde elestirdik bizden çok hak tanındı elestirdik diye , gidin tecavuz edip öldürün mu demiş olduk? türk suriyeli farketmez tecavüze uğrayan öldürülen her kadın sadece kadındır gözümde hepsine bunu yapanlara ayrı hirslanir kin guderim. gelip burda çomarlık yapmanın alemi yok.