şükela:  tümü | bugün
 • bu güzel müjdemiz, gaziantep'ten geliyor gençler.
  ****************************************************
  gaziantep ticaret odası (gto) ve birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği (unhcr) işbirliğiyle suriyeli girişimcilere sgk, bağ-kur ve vergiler ile ilgili yeni düzenlemeler konusunda bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.
  mülteci akının başladığı günden bu yana oda olarak hep 'sağlıklı entegrasyonu' savunduklarını, sağlıklı bir ekonomik ve sosyal entegrasyonun başarılması halinde bundan iki tarafın da kazançlı çıkacağını belirten gto başkan yardımcısı acıoğlu, şunları söyledi:
  "hepimiz komşu ülkemiz suriye'de 2011 yılından bu yana yaşanan dramı acı ile izliyor ve bundan etkileniyoruz. vatanından uzakta yaşam mücadelesi veren 500 bine yakın suriyeli ile birlikte yaşıyoruz. suyumuzu, ekmeğimizi ve soluduğumuz havayı paylaşıyoruz. içlerinde binlerce eğitimli, meslek sahibi, çalışmak üretmek isteyenler olduğunu biliyoruz. üretmek, çalışmak isteyen suriyeli girişimciler için bundan iki yıl önce suriye masasını kurduk. şu anda gto'ya kayıtlı yaklaşık 1500 suriyeli üyemiz var. bu üyelerimiz suriye masası kanalıyla hizmet almaya devam ediyorlar. odamıza kayıtlı suriyeli üyelerimizi bilgilendirmeye yönelik birçok toplantı gerçekleştirdik. önümüzdeki günlerde de benzer toplantılarla kendilerini bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi.
  https://tr.sputniknews.com/…bilgilendirme-semineri/