şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'deki suriyelilerin tüm arap kültürlerinde olduğu gibi eksponansiyel bir şekilde artması, ve zaten halihazırda oy kullanma hakları da olduğu için; yakın zamanda meclise girmeleri ile birlikte gündeme gelecek olan kişilerdir.
  bir nevi seçim zamanı tapu sahibi olan gecekondu sahipleri gibi.

  ırkçılık filan yapmayayım, sadece umarım kendi ülkelerine benzetmezler, her biri iyi niyetli birer aydın insan olurlar diyip çekiliyorum.

  iş bu entry suriyelilerin üreme hızının ülkemizin yozlaşıp millet meclis sisteminin yokolması sürecinden daha hızlı olacağı varsayımı üzerine yazılmıştır.
 • saçmalıktır. ülkece geldiğimiz noktada; 90 küsur senenin ardından roman, ermeni, süryani vatandaşlarımız mecliste ilk kez kendi halklarını temsil hakkı bulabildiyse eğer, bu geç kalınmış gene de olsun dedirten bir başlangıç olduğunu gösterir. hak ve özgürlük adı altında suriyelilere mağdurluk zırvalarıyla verilenlerin ardındaki niyet de bellidir.
  o mecliste suriyelinin işi yoktur, olmayacaktır da.
 • boyle bir sey varsa ileride kürtler gibi, bunlarda kendilerine bir parca toprak isteyebilirler. yeni bir tehlike doguyor demektir.
 • yarın birgün ellerine yetki gelince;
  (bkz: biz sırtımızı öso'ya yaslıyoruz)
 • bursa'da ak parti tarafından 9. sıradan aday gösterilen muhammed erdoğandır. ben her ne kadar koyu bir muhalif olsam da şartları sağlayan türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının suriye göçmeni bile olsa aday olmasına karşı değilim. almanya, belçika, hollanda, fransa gibi türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının çok yoğun yaşadığı ülkelerde türkiye cumhuriyeti kökenli bir hatta iki ismin orada yaşayan gurbetçilerin haklarının savunulması ve aranması hususlarından faydalı buluyorum.
 • meclis'e ilk suriyeli vekil sonunda girmiştir. on yıl içinde arap vatandaşlarımızın meclisin ve devlet kurumlarının en az yüzde onunu oluşturması demokrasi ve dayanışma için gereklidir.
 • 5-10 yıl sonra suriyeliler "toprak istiyoruz devlet kuracağız" diye ayaklandığında kendi halkına destek olacak milletvekilidir.

  kandırıldık dersiniz olur biter.