şükela:  tümü | bugün
 • iki gündür içinden çıkamadığım durum. suriyeler türkiye'ye ekonomik açıdan yarar mı? hayır. sosyokültürel açıdan yararlılar mı? hayır. ülkeye herhangi bir katma değerleri var mı? o da hayır. çok mu seviyoruz? yoo.
  e bre amk hiçbir derde derman olmayan bu kardeşlerimizi neden zorla yurdumuzda tutmaya çalışıyoruz biri bir anlatsın aydınlatsın buraları.

  kimse çıkıp da barış, kardeşlik filan demesin kalbini kırarım. "elimizde avrupa'ya karşı son koz, o yüzden son ana kadar bu kozu elimizde tutmak istiyoruz" diyen olursa ona da laflar hazırlarım.

  bu işin altanda başka işler olmalı. lütfen birisi buraları, şuraları, oraları bilgisiyle aydınlatsın büyük resmi görüp ufkumuzu açsın.
 • gönderememizin birçok nedeni var bazılarını aşağıya sıralamaya çalışacağım.

  1. senden benden daha ucuza çalışıyorlar. iş veren hem ucuza çalıştırıp hemde sigorta yapmıyor çünkü devlet sigortalıyor. iş veren açısında büyük nimet.

  2. sen ev kiralamak istiyorsun ama sana pahalı geliyor. ev sahibi işine gelirse diyor sen tutmazsan suriyeliye kiralarım diyor ve kiralıyor. ev sahibnin işine geliyor.

  3. siyasetçinin işine geliyor çünkü onlardan oy alacak.

  4. 700 küsür bin çocuk doğdu.artık onların hepsi türk vatandaşı gönderemezsin.

  5. zaten onlarda kendine sunulan nimetleri bırakıp niye gitsinler ki. sağlık, eğitim bedava , araç falan vergisiz sudan ucuz. sen olsan bırakıp gider misin?
 • karşı tarafın elinde daha önemli kozlar olduğu içindir. tayyip şu an dayak yemiş peçeteçi çocuk gibi. sinirden atarlanıyor, bakalım ne çıkacak altından.
 • suriyeliler çoktan türkiye'nin başına kalmıştı da ondan zaten.

  1- suriye sınırının mayından temizlenmesi.

  ardından

  2- suriye iç savaşı

  3- suriyelilerin türkiye gelmesi.

  avrupalı ister mi ülkesinde başıboş dolaşan 5 milyon suriyeliyi. istemez tabii.
 • neden gönderemiyoruz deyince sanki göndermeyi çok istiyormuşuz gibi bir alt anlam oluyor. aslında istenecek bir şey mi? tutturabilirsen değil. bakma avrupa ay barbarların ne işi var şehrimizde diye istemiyolar pis kokulu yivrenç suriyelileri.

  şimdi bu adamların bizim pek çok vatandaşımızdan aşağı kalır tarafı yok maddi ve kültürel değer olarak. doğru? doğru. say ki ülkenin nüfusu 3 milyon artmış. üstelik bu insanlar daha azına razı. daha az maaşa, kötü şartlara, daha çok para ödemeye razı. bu aslında avantajlı bişi.

  şimdi gülünç tabi ama biz hani küçük amarika olduğumuzdan doloyu, onlar bizim meksikalılarımız gibi. çalışsalar bizim işlerimizi çalıyorlar. çalışmasalar bizim vergimizle besleniyorlar. bi bok beğenmiyoruz. ne istiyoruz sigdirip gidsinler.

  ha ona kızıyor muyuz? kızamıyoruz elimizde değil siz de insansınız amk. korkmanız endişlenmeniz normal. nasıl seni istemeyen varsa, sen de suriyeliyi istemiyosun.

  şindi bizde de bi trump çıksa. mesela ağaoğlu dese ben bu suriyelileri kovacam. zaten bunlar tecavüzcü hırsız orozbu çocukları. suriyeyle aramıza da duvar örecem. türkiyeyi eski süper haline döndericem dese ne süper olur demi?

  gönderemiyoruz çünkü elimizde kaldı mallar. veremiyoruz. gaz odası yaparız olmadı baktık kimse almıyor elimizden.

  (bkz: madagaskar planı)