şükela:  tümü | bugün
189 entry daha
  • ben izmir merkeze yarım saat uzaklıkta bir köyde doğdum, büyüdüm. bu nanköre verilen imkanın çeyreğini göremedim şu hayatta.
    şikayetçide değilim devletin imkanları bu kadardı.
    o eskidendi diyecek yazarlar çıkabilir. şimdiden cevabı vereyim hâlâ pek bişey değişmedi sadece ortaokula giden çocuklara ücretsiz servis var.
    bir ilkokulumuz var çok şükür. 4 sınıfa tek öğretmen, geçici bir durumda değil uzun süredir de böyle.
    uzun uzun yazmaya gerek yok.
    yedireceğiz, içireceğiz,okutup iş vereceğiz ama bunlar yine de nankörlük yapacak.
  • çocuğun söylediklerinin hepsi doğru olmayabilir. bunu teyit etmemiz de mümkün değil zaten. ancak önemli bir kısmının doğru olduğunu düşünüyorum. en çok hatırlamamız gereken şey bu insanların değil onları bu hale düşürenlerin suçlu olduğudur. ben bunu kendime de sürekli hatırlatıyorum. kabullenmem zor ama bu insanlar hiçbir yere gitmeyecek er. aynı türklerin almanyadan ayrılmadığı gibi. onları entegre etmekten başka bir çaremiz yok. ayrımcılık ve ırkçılık muhakkak olacak ancak bunun minimumda kalması için çaba göstermekten başka çaremiz de yok.
  • video harici başka bir konuya değinmek istedim. %75'i suriyeli olan bir okulda görev yapıyorum. özellikle yeni başlayan çocukların hepsi türkiyede doğup büyümüş. ya da en az 7 yıldır buradalar. neden hala tek kelime türkçe öğrenmemekde bu kadar direniyorlar hala anlamış değilim. bu çocuklara daha dil öğretememişiz...
  • bizim halkımız niye böyle saf ve iki yüzlü anlamıyorum ki. çocuk çalışkan bir çocuğun yanında oturuyor ve çalışkan çocuk 84 almış. bu kardeşiniz de suriye'de 1. sınıf okuyup sonra burada zar zor türkçe öğrenip bilmem kaçıncı sınıftan başlayıp ana dili türkçe olup çalışkan kardeşimizden sadece 1 puan az almış. valla helal olsun kardeşimize. gerçi bu hikayenin inananlarına bakılırsa ve sözlükte bu hikayeye inanıp algı deryasına kapılan aptalları gördükçe çocuğa benim de inanasım gelmeye başladı. baksana düpedüz gerizekalı turnusolu başlık.

onu da siktir et. suriyelilere yapılan nefreti görmek için algılamak bu çocuğa kadar nasip olmamış mıydı
    türkiye de suriyeli nefreti yok aslında. iktidara nefret kusamayanların nefretini yön değiştirmesi var. suriyelilerin suçu yok.
  • benim videoda gördüğüm erken büyümüş bir çocuk. suriyeli çocuk türk çocuk falan değil düz çocuk işte. kim kimler bu çocuğun erken büyümesine sebep olduysa allah bildiği gibi yapsın. umarım herkes için kalıcı sağlıklı bir çözüm yolu bulunur. yoksa bu çocukları insaniyetten nasibini alamamış hayvanlara daha çok ezdiririz.

arapları sevmem ülkemde de istemem ama ülkemde çevremde vicdansız adaletsiz köpekler de istemem.
  • videonun başında suriye'de kafama bomba düşüyordu diye dert yanarken, sonunda hoca bana düşük not verdi diye dertleniyor. bence güzel gelişme kaydetmiş. tek derdin bu olsun.
  • burda yazılanlardan çocuğun ayrımcılığa uğradığı iddialarının ne kadar doğru olduğunu görüyoruz. şu tertemiz yüzlü çocuğa sırf suriyeli olduğu için kötülük edecek, kötü davranacak , haksızlık edecek çok insan var, yazılanlardan bunu görebiliriz. çocuğun konuşmasını izlerken yemin ederim bir an bile etnik yapısı kafama takılmadı, çocuk yahu çocuk, bir çocuk vardı karşımda. cehenneme dönmüş bir ülkeden , savaştan kaçmak zorunda kalan bir çocuk. dünyanın dört bir yanından ne kadar vahşi paralı asker varsa suriye'ye dolduruldu, bu vahşiler silahlandırıldı, beslendi, güçlendirildi, suriye'yi cehenneme çevirmeleri için gerekli tüm olanaklar verildi. kan gölüne dönen bir ülkeden kaçmak zorunda kalan bu insanlar, çocuklar bir de sığındıkları yerlerde aşağılanıyorlar, ayrımcılıklara uğruyorlar. hakikaten dünya dara düşenin, zor durumda kalanın, garibanın cehennemi. insanlar eliyle, insanların oluşturduğu cehennem. şu masum çocuğa nefret duyacak kadar aşağılık olmak, alçak olmak benim aklımın asla alacağı bir şey olmayacak. bu şerefsizliğin izahı yok.
  • çocuk iken bende hep 90 aldığıma inanırdım. hoca 45 vermiş olurdu. o zamanlar youtube olsaydı. aynı şekilde video yayınlayacağıma eminim.
  • belki 100.000 mülteci alsaydık böyle olmazdı ama 3 milyon 4 milyon insandan bahsediyoruz. bu insanlar ülkemizin iyi kötü giden bir düzeni vardı. bunu bozdular. bir ülkeye birden bire 4 milyon mültecinin alındığı nerede görülmüş yahu?

burada ırkçılıktan bahsedenler, bu ırkçılık değil. insanların hayat düzenleri bozuldu. insanlar yaz günleri sahile çıkamıyor suriyeliler yüzünden. ne ırkçılığından bahsediyorsunuz sayın a. koduklarım?
  • suriyeliler artık suriyeye entegre olmalı.

çocukları bu konuda istismar etmeyin.
66 entry daha