• analarını s.
  • en en önemli konulardan biridir. bu ve oy kullanacak sonradan vatandaş olmuşlar. geçen seçimden arapça konuşarak bişeyler anlatmaya çalışan türkiye cumhuriyeti vatandaşı seçmenlerini unutmadık. bu adamlar kaderimizi belirledi.
  • https://www.reddit.com/…&utm_medium=web2x&context=3

buyrun görün akepe nasıl da suriyeli seçmenlerin oy verebilmesi için her türlü kolaylığı sağlıyor.

0212 901 00 19 numaralı telefondan aranıyor. numarayı ararsanız rte sizi karşılıyor: https://twitter.com/…ani/status/1655511424137936896

suriyeli bu arada suriye'de olduğunu, türkiye'ye geleceğini söylüyor.

suriyeli seçmen: "bana yol desteği otobüs - uçak bileti gibi yardımlar yapıldığı söylendi ama sistem nasıl işliyor bilmiyorum"
    cevap: "afad'a başvurmalısınız - kaç kişisiniz?
    suriyeli "8 kişiyiz - akp'nin desteği olacak mı"
    cevap: "kesinlikle desteğimiz olacak, afad'a kişisel bilgilerinizi bildirmeniz gerekiyor"

görün depremde kendi insanımızı enkaz altında donarak ölmeye terk eden afad nelere koşturuyor.
  • varlıkları ülkenin bokunun çıkmasına sebeptir...
    bu ülkeye düşman olanlar tarafından şu an oldukları yere getirildiler ve düşmanca planlar için kullanılmaktalar...
  • milli iradeyi sakatlayan seçmenlerdir.

suriyeli olsun, afrikalı olsun bu insanların türkçe bile konuşamadan gelip oy kullanması etik değildir ve demokrasiyi akamete uğratan bir durumdur.

akp ye oy verecek olanlar bunları görmeli. bu adamlarla aynı partiye oy veriyorsunuz.
  • var olduklarını bilmenin bile insanın sinirini bozduğu seçmen grubu. hangi hakla ve cüretle? ben başka bir ülkeye göçsem, bana seçme ve seçilme hakkı verseler. o hakkı kullanmam lan. mahçup hissederim.
  • zafer dışındaki partilere oy verenlerin rahatsızlık duymadığı, kardeş kardeş yaşamayı düşündüğü seçmenlerdir.

hatta afganistan'dan, pakistan'dan, afrika'nın her ülkesinden akpnin ithal ettiği seçmenlerden de hiç rahatsız olmayan şuursuzlarla doludur ülkemiz.
  • her yerde en çok konuşulan, milleti çileden çıkaran, asla kabullenilemediği için isyan ettiren, sözlükte binlerce entry ile başlığı gündemden düşmeyen bir konu olması gerekirken bütün bunların tam tersi bir durum söz konusu. uyumaya devam...

tanım: iktidar belirleyen ve sokaklara dökülüp bunu kutlayan seçmenler.
  • hatırlar mısınız? geçen sene mi neydi; isim değiştirme aşırı kolaylaştırılmıştı ve herkes bunun popülistliğini yaptı, eğlendi, akım haline getirdi ve bunu ilgi çekmek için kullandı. hah işte sen bunlarla meşgul olur iken o zaman o arada "türkçe" isim alan ne kadar suriyeli ve sığınmacı oldu sadece tahmin et yani genel seçimde de vardı bu, yeni değil ki.

tabi senin için farkeder mi? biz burada bu sığınmacı konusu için yırtınır iken, tonla hakaret uğrayarak tehditler alırken, sen bizle taşhak geçtin. bu yüzden zafer partisi derken bizi aşağıladın, şimdi de gelip "sığınmacı hüüüü" diye ağlıyorsun... "iyi oluyor" diyeceğim de.. kurunun yanında yaş da yanıyor ve bu süreçte hiç parmağı bizde araya gidiyoruz.

celal şengör ne güzel demiş "senin cahilliğin benim hayatımı etkiliyor" diye.
  • şunu anlamakta zorluk çekiyorum,
    suriyeliler nasıl oluyorda türklerin kaderini belirlemede bu kadar etkin olabiliyorlar.

yahu 5-10 yıldır türkiye'de yaşıyorlar , bu ülkede asırlardır yaşanların kaderi üzerinde etki sahibi olmaması lazım.

asla ırkcı değilim asla ötekileştirmiyorum, insanları seviyorum, ama be kardeşim yeter ya.

yaşayın ama oy vermeyin
hesabın var mı? giriş yap