şükela:  tümü | bugün
3297 entry daha
 • doktor olarak çalışan bir tanesi bir yakınımın vefatına sebep olmuş, sığınmacı mı, patron mu? ne oldukları belli olamayan topluluk.

  yakınım olan kişi sabah saatlerinde kol, göğüs, mide civarında bir ağrı şikayetiyle özel bir hasteneye götürülüyor. acillik bir durum olduğu için de doktor seçimi vs yapılmıyor. bu o.ç türkçe'yi de öğrendiği için hasta yakınları o telaşla suriyeli olduğunu anlamıyor. bu o.ç doktor da; "bir şeyin yok, üşütmüşsün, kanında çok az iltihap görünüyor" diyerek ne alakaysa bir ağrı kesici, bir iltihap kurutucu, bir de mide ilacı yazıp hastayı eve gönderiyor.

  sonuç mu?

  ilaçlar içiliyor eve yetiştikten 1 saat sonra tekrar fenalaşan hasta çağrılan ambulans ekibinin çabasına rağmen kurtarılamıyor. aile perişan oluyor ama bu o.ç doktor ve ''olsun suriyeliler'den kalifiye elemana ihtiyacımız var'' diyen pembe götlü vatandaşlarsa yaşamaya devam ediyor.

  ben yıllardır diyorum bunlar 3-5 yıl kalıp gideceklerse gene iyi ama ileride başımıza doktor, polis, asker, öğretmen, memur vs olacaklar siz şamatayı o zaman görün dediğimde, ''yok o kadar da değil'' diye bunları savunmaya devam edenler vardı. biz birebir yaşayarak şahit olduk, darısı başınıza. böyle kalifiye elemanlara denk gelirsiniz umarım.
 • haklarında referandum yapılması gereken sığınmacılardır. zira sığınma iyiden iyiye istilaya başladı.
 • ahmet- mehmet altan gibi sikikleri beslemektense bu insanları beslemeyi yeğlerim.
  ve sizin kafanız hiç mi basmıyor?
  bu ülke artık ''veren el''dir .
  bu yedi milyarlık dünyanın en az beş milyarı 'tek tanrılı din'e inanmıyor ve
  türkiye'nin yaptığı bu yardımı görüyor.
  türkiye bunu er ya da geç fazlasıyla geri alacaktır.
  elbette ülke olarak kendi kuyruğunu batı'ya bağlamadığında...
692 entry daha