şükela:  tümü | bugün
4776 entry daha
  • 6 aylık bir plan açıklanmalı. ilk üç ay içinde kapsamlı bir şekilde ülkedeki tüm suriyeli sığınmacılar tespit edilmeli. bu tespitle eşzamanlı olarak suriye'ye gönderimler gerçekleşmeli ve 6 ay içinde bu gönderim tamamlanmalı.

suriyeli sığınmacılar burada kaldığı süre ne kadar uzarsa işte o zaman gerçek bir beka sorunu çoktan patlak vermiş olacak.
    ortada kontrolsüz bir nüfus var. eminim ki kimin nerede olduğu tespit bile edilmemiştir.

içişleri bakanı kendini istanbul büyükşehir belediye seçimlerine verdiği kadar bu işlerle uğraşmalı.
    adamların ortaya attıkları saçma beka iddiası, beka sorununun öznesi farklı olacak şekilde gerçekleşecek.
  • halihazırda burada yaşayanların akıbeti hakkında halkımız kara kara düşüne dursun bm tarafından idlib'deki çatışmalar dolayısıyla iki milyon tanesinin daha gelmek üzere olduğu bildirildi.
    ben bu insanlara hiçbir şey diyemiyorum, yakasına yapışıp hesap sorulması, mahkemelerde sürüm sürüm süründürülmesi gerekenlerin kim olduğu çok belli, bop denen plan sayelerinde tıkır tıkır işliyor. suriyelilerin avrupa tarafından türkiye'de kalıcı hale gelmesinin en önemli nedeni kendi iç dinamiklerini koruma kaygısından ziyade bizim daha da zayıf ve zaafları olan, bölünmeye müsait bir ülke haline gelmemiz olduğu zaten bir çok kere söylendi. bir de ciddi ciddi mültecilerin ülkelerine nasıl dönebileceği ile ilgili teoriler sunan insanlara üzülüyorum. ben de en azından sağlam bir nüfus planlama politikası olsa da biraz kontrol sağlansa, bunca kötü şartın içine daha fazla sabi gelmese, bizim ekonomi de daha fazla çökertilmese diyordum ama birileri belediye başkanlığı için oradan oraya koşturunca umurunda bile olmadığımızı anladım.
    geçmiş olsun.
  • ya memleketin daha da batması ve akp'lileşmesine yol açacak ya da tepki olarak türk milliyetçiliğinin yükselmesine sebep olacak siyasal kanser çeşidi.
515 entry daha