• bugün sabah iett otobüsüyle giderken bir tanesi bindi. otobüs tıklım tıkış olduğundan oturacak yer aradı. bulamayınca acil çıkış penceresinin hemen yanında olan bavul, çanta konan kısma oturmaya, daha doğrusu kurulmaya çalışırken pfoşşt sesiyle öyle irkildik sonra bembeyaz köpüklerle kalakaldık.

arkadaş nasıl bir insan yangın söndürücüsünün üzerine oturur, mührünü kırar da patlatır? hem otobüs berbat oldu hem belki de bir tehlikeli duruma karşı zor durumda kaldık. devlet malının ziyan olması da hiç.

ne oldu peki? hiçbir şey olmamış gibi sırıtarak arkalara doğru ilerledi...

şimdi ben bu lavuğa tepki göstersem beni linç ederler. e o zaman müstehak.
  • ülkeden gönderilmeleri beka meselesidir. ülke nüfusunun %10'u son 8 yılda türkiyeye gelmiş düzensiz göçmenlerden oluşuyor. yakın gelecekte mısırdaki olası kıtlıkla beraber bu oran %20'ye yaklaşabilir. siyasi iktidar avrupalılara hizmet etmek için müstemleke valisi gibi davranıyor ve türk budununu araplara afganlara yağmalatıyor. devşirmeler ülkeyi bilerek ve isteyerek dingonun ahırına çevirdi. umarım devlet aklı vardır ve bu fetret devrinin intikamı alınır.
  • artık gitmeleri gerekenlerdir.

son zamanlarda epey yerde gezdim ancak bunların sakarya'daki kadar görünen istilası hiç bir yerde yok. çoğu yere öbek öbek yerleşiyorlar ancak sakarya'da direkt merkezi istila ettiler. sapanca, kent meydanı, kentpark, istasyon önü ve en merkezi mahalle tığcılar bunlarda. her yerde arapça dükkan tabelaları, sahibinden'de merkezi ev ve dükkan satışları yine bunlarda. her sene %70 oy veren kesim bunlardan nefret ediyor ama yine de huylarından vazgeçmiyor çünkü büyük resim hep gözlerinin önünde.

bu istilacıların -pardon sığınmacıların- vergi vermeden türk insanından fazla kazandığını görmek beni delirtiyor.

ek: hepsinin kulağında airpods ayağında nike var amk.
  • 2011 sonrası suriye iç savaşı sırasında kitlesel göçler sonucu ortaya çıkan sığınmacılardır. suriyeli sığınmacılara sahip diğer ülkelerle karşılaştırıldığında türkiye'nin süreci iyi yönetemediği görülmektedir. lübnan'daki suriyeli sığınmacıların sayısı aralık 2013'te 805.835'ken aralık 2018'de 948.849 olmuş. aynı dönemler baz alındığında; ürdün'deki sığınmacı sayısı 576.354'ten 671.350'a, ırak'taki sığınmacılar 232.317'den 252.526'ya, mısır'daysa 131.599'dan 132.871'e yükselmiş. türkiye'de ise suriyeli sığınmacı sayısı aralık 2013'te 560.129'ken aralık 2018'te 3.622.366 olmuş. yani kısaca suriyeli sığınmacılara sahip diğer ülkeler, kendi kapasiteli doğrultusunda benzer sayılarda sığınmacıya ev sahipliği yaparken türkiye'nin freni zamanla patlamış ve kapasitesinin üstünde sığınmacıya ev sahipliği yapmaya çalışmış.

sığınmacı sayıları için kaynak: bm mülteciler yüksek komiserliği
  • az baba, toplayın hepsini 10 milyon yapsın
  • iki sene önce ödemelerden sonra param kalmadı babamdan para beklerken bankanın civarlarda dolanıyorum, arada atm'ye gidip karta bakıyorum para gelmiş mi diye. o arada suriyeli bir sığınmacı elindeki bankamatik kartıyla yardım istedi. kartı, atm'yi eliyle gösteriyordu, türkçe de bilmiyordu. anladım para çekmemi istediğini ve atm kullanmayı bilmediğini. kartı aldım -üzerinde de kızılay logosu vardı halkbank kartının- atm'ye taktım kartı, şifre ekranında geri çekildim, elindeki kağıdı gösterdi, ilk şifre yazılı kağıttaki şifreyi de ben girdim, seçenekler arapça oldu, sezgilerime güvenip tek seferde para çekmeyi buldum ve hesapta 800 liraya yakın para vardı. 780 lirasını çekip verdim, küsuratlar kaldı. teşekkür edip gitti, ben de babamdan gelen 100 lira ile öğrenci kredim yatana kadar geçindim. şimdi o 800 lira kim bilir kaç lira olmuştur.

2 sene önce türkiye cumhuriyeti'nden aylık 800 lira alan insanlardır. ben de ülkeye borçlanayım.

vasıflıları zaten burada durmuyor. ülke kaynaklarını uğurlarında hiç ettiğimiz insanlardır. seçmen olmuş insanlardır. suç oranını artırmış insanlardır. gettolarını oluşturmuş insanlardır. yarın bizi rahatsız edecek insanlardır. kuzenlerimizin, kardeşlerimizin, akrabalarımızın, köylülerimizin, komşularımızın uğrunda suriye'de savaştığı faydasız insanlardır.
  • iktidarsiz akape iktidarinin ve stepne mankurtlarinin turk milletine attigi son kaziktir bu insanlar.
    durun bu daha iyi gunlerimiz.
  • bu ülke nereden onların oluyor aq ?

götünden tespit sıçmasın kimse.
  • bu insanların niyeti türkiye'de kalmak ta değil! neredeyse tamamı almanya'ya gitmek istiyor. ama almanya olmazsa, türkiye'de kalırız, nasıl olsa herşey beleş diyorlar. (tipik arap zihniyeti zaten) bindikleri arabalar bile tüm vergilerden muaf! ma harfleri olan araç plakaları türkiye'de iş yapan veya yaşayan ama vatandaşlık almamış insanlara verilir. her ilde ma plakalı araç sayısı müthiş arttı.

bulundukları yerde (dikkat edin) örneğin toplu taşıma araçlarında boş koltukları kapar, yaşlıymış, hamileymiş, özürlüymüş asla kalkıp yer vermezler.

bunları ülkeye sokan siyasi zihniyet, bunlar düzelir yani terbiye olur diyor! hayır, biz onları düzeltemeyiz ama onlar bizi daha da bozarlar..!

hangi ülke kabul edecekse gitsinler. ya da ülkelerine hemen geri dönsünler, gönderilsinler.
  • show tv reklamlı galatasaray forması.
hesabın var mı? giriş yap