şükela:  tümü | bugün
 • sığınırken şirket kurabilen müthiş bir insan formu bu suriyeli arkadaşlar.

  savaştan kaçarken ticaret zekası geliştiren bu arkadaşlar hala sığınmacı statüsünde.
  derhal vatandaşlık verilmeli.

  siz de keriz gibi üniversiteden mezun olup asgari ücret alın, gerzolar. adamlar ruhsatsız şirketler açıp, vergisiz kaçak mallar satarak parayı kırıyorlar.

  https://www.turkiyemtv.com.tr/…atronlara-hazir-olun
 • allah'ım sen aklıma mukayyet ol. zira yorum yapacak derman kalmafı bende.

  yorum yaparsam kesinlikle gg ya da silivri soğuktur şimdi olcam.

  ama bir gün gelecek bu entryi editleyeceğim inşallah.
 • 5 milyonun içinde 15 bin tane şirket kuran, bunların hadi ikişer tane de suriyeli çalışanı olsa toplam 45 bin kişisinin, aileleri ile beraber 200.000 tanesinin ekonomiye katkı sağladığını görüyoruz.

  hadi 800.000 tane de başkasının yanında çalışan suriyeliler sayesinde eleme yapsak, kalan 4 milyonu artık savaş bittiği için geri gidebilirler dememizi sağlayan istatistiktir.
 • yakın gelecekte ticareti ciddi anlamda ellerine geçirecekler çünkü dil avantajını ellerinde bulunduruyor. bizim bunlar olmadan suriye ya da kuzey ırak gibi ülkelere ticaret yapma şansımız maalesef bulunmayacak.
 • kendi ülkemizde biz kendimiz geçim sıkıntısı yaşarken, mülteci olarak kabul ettiğimiz suriyeli 5m mülteci 15bin şirket kuruyor.

  bizim gerizekalı vatandaşımızda “ekonomiye katlı sağlıyorlar” diyor.

  bizim vatandaşımız eğitilmez bir hayvandır tamamen.

  suriyeliler kendilerinden olmayan hiç kimseden mümkün olduğu sürece alışveriş yapmaz. market alışverişini kendi vatandaşından, düğündeki takacağı altını kendi vatandaşının açtığı kuyumcudan. evet yanlış duymadınız bunlar kuyumcu bile açabiliyor.

  biz hala bir seçim derdine düşmüşüz, birileri cebini dolduracak diye birbirimizle savaşıyoruz onların bizi böldükleri şekilde ve kimin olduğunu söylememe gerek olduğunu sanmıyorum. (pekeke, pontus vb. söylemler)

  sayın cumhurbaşkanımızda ülkedeki kendi vatandaşı geçinemiyor, çocuğunun karnını doyuramıyorken çıkıp “suriyeli kardeşlerimizi yedirip içirmeye devam edeceğiz” diyor ve yine bizim karnını doyuracak parası olmayan ama yinede mevcut hükümeti desteklemeye devam ediyor.

  30 kat trilyon para verilmiş şu zamana kadar suriyelilere. o parada kaç tane sıfır olduğunu bilmeyen cahil insan yüzünden ülke her geçen gün daha da kötüleşiyor.