şükela:  tümü | bugün
 • ha maşallah, güçlü ümmet güçlü devlet.

  ümmet-i ulvi birliğimizin fertleri suriyeli kardeşlerimiz türkiye'de sığınmacı oldukları dönemde 300 bin bebek doğurmuşlar. https://twitter.com/…dam/status/1139150024988876800

  ümmet birliği için umut verici bir gelişme, bu çocuklar 7-8 sene sonra çocuklarımızla beraber okuyacak, arapça öğrenecekler. 3.5 milyon suriyeli kardeşimiz için 300 bin çok iyi rakam. biz 80 milyon nüfus, ancak 1 milyona ulaşabiliyoruz. inşaallah uzun vadede nüfuslarımız eşitlenecek.

  kaynak: kamu denetçiliği suriyeliler özel raporu 2018
 • hareketli bir seks hayatları olduğunun göstergesidir.
  sığınmaya değil pompaya gelmişler.
 • zengin parasıyla, fakir karısıyla oynarmış...
 • dogum kontrolden mi haberleri yok yoksa memleketlerini birakip kacip kanser gibi cogaldiklarinin farkindalar mi bilemedigim arap kabile uyelerinin yaptiklari hareket.
 • (bkz: reserved)
 • resmi rakamlar 300.000 diyorlarsa sen ona bir 300.000 daha ekle. adamlar resmen savaşma seviş felsefesindeler. gerçi onlar da haklı ekmek elden su gölden yani sevişmeyip, üremeyip ne yapacaklar.
 • bu doğan bebeklere türk vatandaşlığı veriliyormu bilen yeşillendirsin
 • bez parası, mama parası, sıcak yemek, kira desteği üstüne harca diye herhangi bir milletten birine para verirsen doğal olarak nüfus artışı olacaktır.
 • körfez savaşında peşmerge mevzusunun sebep olduğu şeyleri yaşı yetenler ve araştıranlar bilir. bu seferki daha da kallavi sorunlara sebep olacak cinsten. aile boyu yükleme yapıldı ülkeye. aile olarak çoğalma ve yerleşme gerçekleşiyor. nüfusa oranlandığında dört ila beş şehire tekabül eden bir suriyeli nüfusu var. artıyor. durumun farkında olup destekleyen projecilerin bunu çözmeyeceği aşikar. toplumsal olarak geç uyanan bir yapıya sahibiz. 81 ilden 5 il diyorum bakın. ki bu kayıtlı olarak. yallah arabistana derken biz, memleket arabistana evriliyor.

  tanım: sosyolojik, ekonomik, toplumsal psikoloji anlamında nereden bakılsa ülkeye zarar sağlayacağı belli gibi duran gelişme.

  dipçe: son zamanlarda suri kelimesinin türetilip, kullanılmaya başlanması bir tek bana mı abes geliyor? suri diye bir ırk yok. suriyeli var. kökleri de arap. bu ilerde free suristan projesi için mi pompalanıyor? algı oyunlarını küçümsemek cahilce. paranoyak demek de ahmakça. dilimize, özümüze sahip çıkmalı ve saygı duymalıyız.
 • normaldir.

  savaş gibi korkunç olaylarda insan içgüdüsü istemsiz olarak hayatta kalmak ve soyunu devam ettirmek için tüm gücüyle çalışır. bu sebeple vicdanını dinlemeden hareket edebilir, libidosu da bir hayli yükselir.

  e bahsettiğimiz insanlar eğitimsiz, cahil insanlar. dolayısıyla doğum kontrolünü de bilmiyorlar. üstelik çocuğun rızkıyla geldiğine inanıyorlar. bu durumda da zaten sürekli sevişiyorlardı ve sürekli çocuk yapıyorlardı, şimdi daha da fazla yapıyorlar.