şükela:  tümü | bugün
 • insan hakları ve demokrasi bilincinin paçalardan aktığı zamanlara ait olay.

  hukukun üstünlüğü yüzünden sevinç içinde uyurduk.
  tarikatlar ve cemaatler yoktu,devlette belli bir güç elde edememişlerdi. yozlaşmış siyasetçiler yoktu,bisikletle işine gelen siyasetçiler vardı. soma katliamı yoktu zaten öyle bir şey olsaydı toplum tepki gösterirdi. fırsatçı esnaf yoktu,taksicilerin annesine küfür edilmezdi.

  yolsuzluk yoktu olsaydı yer yerinden oynardı. devletin malı deniz yemeyen keriz gibi bir atasözü yoktu mesela. hepimiz modern,sağduyulu, vicdan sahibi insanlardık.örgütlü kötülüğe bulaşmazdık. 3.sayfa haberleri,çarpık eğitim sistemi,nihat doğan,kandırıldık diyenler yoktu.

  suriyeliler bi geldi,kötülük musallat oldu.
 • -abi gel suriyeli övüyoruz
  +sağol canım övdüm de geldim
  -abi ama suriyelilerin savaş mağduru olması falan..
  +şimdi övdüm diyorum canım kardeşim, başka zamana inşallah
  --umut sarıkaya mode off--
 • suriyeliler gelmeden once norvec degildik ama turkiyeydik. su an ne oldugumuz ise mechul...
 • suriyeliler gelmeden iyi değildik belki ama, onlar gelince daha kötü olduk.

  bunu bilemeyecek kadar aptal olmayın lütfen.
 • norveç gibi değiliz diye bir de domalalım siksinler tam olsun.
  kafalara bak amk.
 • kuracağın mantığı öpeyim dediğim başlık.

  tamam modern ve medeni toplum olamadık o zaman daha da kötü olalım. iyice boka batalım. ordan 2 milyon afgan daha please. güzel fikir.
 • norveç gibi değildik tabi de bizim barzomuz bize zaten yetiyordu birader be, boşverelim bu yanlış mantıkla kurulan önermeleri..
 • amına kodumun suriyelisi seni. burada işi normalleştirecek aklınca.

  ülkede izmir nüfusu kadar suriyeli var neredeyse sığır oğlu sığır. bu ülkenin çocuğu eğitimsiz, insanı aç, yaşlısı hasta, çalışanı borçlu.

  hala derdiniz suriyeli. hay ortadoğucu kafanızı sikeyim. arkadaş biz hayatı nightmare zorlukta oynamak yetmiyor gibi kendi içimizdeki bu paralı it embesillerle uğraşmak için ne günah işledik bilmiyorum ki.

  ey atam sen ne büyüksün. bok vardı 57 yaşında ölecek ah atam ya... kurban olduğum doğ gel şu ortalığı temizle.
 • bak bu basligi acan ve ilk sicmigi giren kamil sozum sana. bu ortadogulu insanliltan nasibi almamis yasam formlari yuzunden isvec bile eski isvec degil.

  bak sana istatistik ile konusayim. ulkedeki tecavuz vakalari her yil duzenli olarak artiyor. ve ne hikmetse her yil daha fazla multeci kabul ediyor isvec yani ilginc bir korelasyon var. vaka sayisi gecen yil %11 den fazla artmis bir onceki yila gore.

  son bes yildaki tecavuzculerin %58 i afgan kuzey afrikali arap ve ortadogulu multeciler. ustelik bu %58 e artik vantandasligini almis malum din mensuplari dahil edilmiyor cunku onlar artik isvecli (yersen).

  irk ile ilgili istatistik yayinlanmadigi icin bilemiyoruz ama oldukca eminin kalan %42 nin de en az yarisi bu topluluktan cikmistir.

  sozun ozu iskandinavya da bile olsa bu virusler toplumu zehirliyor. malesef bunlarin insanliga katkisi ancak milyonlarca yil sonra toprak altinda fosil yakitlara donusmeleri ile olacak.

  kaynak