• referandum isteyen silme salaktır bu konuda diyerek arttırıyorum.

klasik akp taktiği olarak o referandum paket olarak yapılır ve içine de çoğunluğun hoşuna gidecek 2 madde parmak bal konulur. tuzağa düşmeyelim.

suriyeliler konusunda istenilmesi gereken mevcut yasaların uygulanmasıdır. bunlar geçici sığınmacı statüsündedir ve geldikleri bölge huzura kavuşunca dönmeleri gerekir. yani hayati tehlike olmayan bölgelere deport etmemiz gerekiyor suriyeli misafirleri. misafirliğin kısalığı makbuldür malum. sürilere muhacir kendilerine ensar diyen arap sevdalısı kitle de bu göçe katılabilir... (bkz: yallah suriye'ye)
  • desteklemediğim referandum, çünkü türkiye'de kalmaları diye bir seçenek olmamalıdır.
  • kesinlikle destekliyorum. defolup çıktıkları deliklere geri gitsinler çomarlar.
  • yapılmasını zaruri bulduğum referandumdur.
  • referanduma ne gerek var, bir süre misafirimizdiler çünkü can güvenlikleri yoktu can güvenlikleri sağlandığı an geri dönmeliler bu bir referandum konusu olmamalı,

en büyük nedeni her ülke halkının çeşitli örf adet ve yaşama şekilleri var ve birbirine uymaz,

bu arkadaşlar bize göre daha gürültülü yaşıyorlar , bağır çağır onların normali ayıp değil ama bizde öyle değil. ne bileyim yemek yemeleri tuvalet ve site kuralları başta olmak üzere ortak yaşam alanlarında bize uymuyorlar, bu bizi rahatsız ediyor.

isin bir de ekonomik kısmı var, bizim nüfus ancak yetecekken onların da işgücüne katılması var olan halkın kazancını etkiliyor. tamam mültecileri salmayın diye bir para teklif edildi ama bu para alındı mı alındı ise maliyetini karşıladı mı ya da nerelere harcandı bilmiyoruz ekonomik olarak da olumsuz etkiliyor.

herşeyden önce vicdan sahibi bir insan olarak bir süre misafir olarak kalmaları ok ama artık burayı benimsediler ve buraya uymak çabasında değiller yukarıda da bahsettiğim sebeplerden ötürü can güvenlikleri sağlanır sağlanmaz evlerine dönmeli ve bu yapılanın büyük bir iyilik olduğu unutulmamalıdır.
  • şimdi oyladım ve %91'in içinde buldum kendimi.daha ne tutuyorsunuz adamları bu kadar istenmedikleri halde yurdumuzda.
  • "referandum isteyen silme salaktır bu konuda diyerek arttırıyorum." diye konuya giriş yapmış ve eklemiş;

"suriyeliler konusunda istenilmesi gereken mevcut yasaların uygulanmasıdır."

ne kadar minnoş bir arkadaşımız öyle değil mi? akp'den yasalara uyumasını bekliyor, yasalara uyumasını istemeliymişiz, akp'den... millete salak diyene bak!
  • gitsinler mi yoksa gitsinler mi şeklinde yapılacak referanduma varım. öbür türlü, referandumdan suriyelilerin gitmesi dışında herşey çıkabilir.
  • danimarka usülü kamplara alın bakalım duruyorlar mı? referandum falan tırt. çoban hazretleri izin vermez. kaybedeceği bir seçime girmez.

faşistlik yapıyor gibiyim ama tiksindim amk evlatlarından. sadece suriler de değil, bilimum afgan, paki ve ıraklılardan.
    bonus: istanbul’a gelen turistleri de iq seviyesine göre ayırt etmeli.
    bağırarak konuşmak medeniyetsizlik göstergesidir mesela. sadece şuna baksanız ülkedeki kımıl zararlılarının yarısını deport edersiniz zaten.
hesabın var mı? giriş yap