• burada ciddi ciddi almancı kıyaslaması yapan net gerizekalıdır.

iş gücü yetersizliği nedeniyle davet edilen ve ülkenin kalkınmasında yardımda bulunan ile halihazırda işsizlikle boğuşan bir ülkeye sözde mülteci özde asalak olarak gidenler arasındaki farkı görmemek mümkün değil, bu tür çarpık karşılaştırmalar art niyet taşıyor.

edit:

bu arada merak ediyorum, suriyelileri savunan solcular: ulan hiç mi kıllanmıyorsunuz? kendini osmanlı torunu olarak tanıtan, aleviler hakkında mumsöndü esprileri kasan, keza kadın ve eşcinsel hakları konusunda 1400 sene geriden gelen bir güruh ile aynı kişileri savunuyorsunuz. hiç mi kuşku yok, "acaba yetmez ama evet'te olduğu gibi yine kullanışlı aptal mıyım?" diye? cidden bu batılı çokuluslu kozmopolit rüyaları sizi bu kadar mı kör etti?

sizi, iran'da şah'a karşı islamcılar ile işbirliği yapan solculara benzetiyorum. uzun uzun açıklama yapmaya gerek yok, gram aklı olan zaten dersini çıkarır.

bugün "faşizme karşıyız" dersin peki, de yarın taciz tecavüz korkusundan sokağa çıkamazsan, aleviysen evin kundaklanırsa, sokak başı köpek cesedi bulursan ağlamak yok, tamam mı? bunu sen istedin. ne de olsa çokulusluluk.

cidden, insan hiç mi bir duraklayıp düşünmez "lan tüm sapık wannabe cihatçılarla, osmanlı torunlarıyla, ensarlarla aynı saftayım, acaba mallık bende mi?" diye?

edit 2: ha bir de kimse bana "bunlar türkiye'de var zaten" gibi saçma salak argümanlarla gelmesin. daha hiçbir şey görmediniz. hiçbir şey.
  • twitter'da birkaç saattir gündemin zirvesinde olan etiket. ekonomik krizin de etkisiyle millet isyan noktasına geldi.
    insanlar özellikle genç suriyelilere müthiş öfke duyuyor. artık tutucu kesimden de tepki gösterenler çok fazla.
  • heralde akp ve chp seçmenini yan yana getirebilecek tek şey suriyelilere olan nefret.

genel olarak herkes nefret ediyor bu barzo sürüsünden ama tabi yine ampula basmaya devam ediyolar o ayrı konu.

(bkz: suriyeliler siktirsin gitsin)
  • bayramda ben köyüme zar zor gittim. ama suriyeli savaştan kaçtım dediği ülkesine gidebiliyor. sittirolup gitsinler ve hiç gelmesinler.
  • geç kalınmış bir hashtag. o kodumun sorumluları halkın gerçek iradesini önemsiyor olsalardı suriyelilerin gidip kalmaları için de bir referandum düzenlerdi. yemez tabii piç kuruları. ne zaman halka hizmet ettiniz de bundan sonra edeceksiniz. suriyelilerle birlikte hepiniz defolsanız keşke, ananızla avradınızla birlikte hepinizi döksek denize kurtuluş savaşındaki gibi. siktiğimin kan emicileri.
  • sadece suriyeliler değil tüm araplar defolsun.
  • misafir, yardıma muhtaç diye kabul ettik, yerleştiler iyice. lütfen siktirip gidin artık.
  • şimdi x avrupa ülkesi bana kapılarını açsa, alsa, gitmez miyim mişçiler var. giderim. belki gitmem. belki giderim. ama o ülkeye gidip orada serseri olmam. misafir olduğumu bilirim, bana jest geçildiğini bilirim, oranın halkını rahatsız etmem. size söyleyeyim, oranın vatandaşından daha vatandaş olurum, ayrıca da misafir olduğum için üstümde hep bir mahçupluk olur ve yanlış bir şey yaparsam da kovulabileceğim aklıma gelir. şimdi sizce buradaki durum böyle mi? ben 29 yaşındayım, henüz arabam olmadı, uzun bir süre de olmaz gibi. geçenlerde trafikte ışıkta bu adamların olduğu bir minibüs gördüm. camlar açık. yanlarından geçen kızlara bakıyorlar, laf atıyorlar. erkek geçiyor, ona da laf atıyorlar. hani eleman bir tepki verse 6-8 kişi inecekler. napıyo bu ağızlarına koyduklarım diyip minibüse baktım. hepsi bana bakıyor, çok az daha baksam hepsi inecek. bu vitaminsizlerin 3 tanesini rahat indiririm de baya kalabalıklar lan. hepsi bir inse aletlerle, dayağı yerim. küfür edip devam ettim. ulan biz böyle serserilik mi yaparız başka ülkeye gitsek? yapsak bizim götümüzden kan alıp 1 gün sonra bizi postalamazlar mı? neyin hassasiyeti? hepsi değil yüzde 95'i boş ve boş ötesi yaratıklar işte. yemek yemeye paran yokken 4 tane çocuk mu yaparsın x ülkede? ben hala evlenmeye bile ürküyorum, çocuğu geç. bu asalakları biz barındırıyoruz, bizi rahatsiz ediyorlar ve bizim cebimizden yaşıyorlar. lan bu mantıklı bir şey mi ya?
  • sorun suriyeliler değil, suriyelilerin ülkemize gelmesine neden olan ülkem siyasileri, asıl onların gitmesi lazım.
  • gayette hümanist bir zatım ancak bu araplar içimdeki ırkçıyı uyandırıyor. herifleri ve örflerini sevemiyorum ya. olmuyor arkadaşlar, kültür çatışmasına dayalı olarak aynı yaşam alanını paylaşmamıza olanak yok!

o kültürü hor görmek babında söylemiyorum, saygı duyarım; kendi coğrafyasında neyi nasıl yapıyorsa yapsın lakin buralara bu kültür olmuyor. abest!

ve benim anlamadığım dünya üzerinde 200 küsür devlet varken neden türkiye?

ha sırf birilerine potansiyel oy diye de alıp besleyeceksek bunları zaten biz gidelim buralardan.

kısacası bu arkadaşları güzel güzel tahliye etmeli...
hesabın var mı? giriş yap