şükela:  tümü | bugün
  • burada ciddi ciddi almancı kıyaslaması yapan net gerizekalıdır.

iş gücü yetersizliği nedeniyle davet edilen ve ülkenin kalkınmasında yardımda bulunan ile halihazırda işsizlikle boğuşan bir ülkeye sözde mülteci özde asalak olarak gidenler arasındaki farkı görmemek mümkün değil, bu tür çarpık karşılaştırmalar art niyet taşıyor.

edit:

bu arada merak ediyorum, suriyelileri savunan solcular: ulan hiç mi kıllanmıyorsunuz? kendini osmanlı torunu olarak tanıtan, aleviler hakkında mumsöndü esprileri kasan, keza kadın ve eşcinsel hakları konusunda 1400 sene geriden gelen bir güruh ile aynı kişileri savunuyorsunuz. hiç mi kuşku yok, "acaba yetmez ama evet'te olduğu gibi yine kullanışlı aptal mıyım?" diye? cidden bu batılı çokuluslu kozmopolit rüyaları sizi bu kadar mı kör etti?

sizi, iran'da şah'a karşı islamcılar ile işbirliği yapan solculara benzetiyorum. uzun uzun açıklama yapmaya gerek yok, gram aklı olan zaten dersini çıkarır.

bugün "faşizme karşıyız" dersin peki, de yarın taciz tecavüz korkusundan sokağa çıkamazsan, aleviysen evin kundaklanırsa, sokak başı köpek cesedi bulursan ağlamak yok, tamam mı? bunu sen istedin. ne de olsa çokulusluluk.

cidden, insan hiç mi bir duraklayıp düşünmez "lan tüm sapık wannabe cihatçılarla, osmanlı torunlarıyla, ensarlarla aynı saftayım, acaba mallık bende mi?" diye?

edit 2: ha bir de kimse bana "bunlar türkiye'de var zaten" gibi saçma salak argümanlarla gelmesin. daha hiçbir şey görmediniz. hiçbir şey.
  • “bayramda ülkelerine gidebiliyorlarsa burada isleri ne?” diye sorgulayan yurdum insaninin hakli isyani.
  • twitter'da birkaç saattir gündemin zirvesinde olan etiket. ekonomik krizin de etkisiyle millet isyan noktasına geldi.
    insanlar özellikle genç suriyelilere müthiş öfke duyuyor. artık tutucu kesimden de tepki gösterenler çok fazla.
  • heralde akp ve chp seçmenini yan yana getirebilecek tek şey suriyelilere olan nefret.

genel olarak herkes nefret ediyor bu barzo sürüsünden ama tabi yine ampula basmaya devam ediyolar o ayrı konu.

(bkz: suriyeliler siktirsin gitsin)
  • insanların tepki dozajı gitgide artıyor. daha önce hem twitter'da hem burada ülkemde suriyeli istemiyorum denmişti. artık "defolsunlar" deniyor.
    peki insanlar haksız mı? sonuna kadar haklı!
    özellikle suriyeli gençler nargile kafelerden, plajlardan, parklardan çıksınlar ve ülkelerine dönsünler.
  • adamlar gelmiş bakım parası almış bedavadan ev almış yetmemiş çocuklarını sınavsız üniversiteye sokup mezun etmiş cebine parasını koyup gitme derdinde bile değil biz burada tvit mivit..

tanım: an itibariyle twitter türkiye de tt olan hashag
  • hala ve hala "aralarında çok zeki, bu ülkeye büyük katkılar sağlayacak insanlar var. lütfen bu ırkçı yaklaşımları bir kenara bırakın ve kötüye giden ekonominin faturasını esas sorumlulara bırakın, sığınmacılara değil." diyen davarların olduğu ve sonuna kadar katıldığım hastag.

ya sikerim faydasını da zararını da. siktirsin gitsin ülkesine göstersin faydasını da zararını da hayalini de ne sikimi istiyorsa. yetti arttı arkadaş ya. sokakta dilenenler onları temsil etmiyormuş. kim temsil ediyor be amına koyim hasan ali kaldırım'ı mı temsil ediyorlar? dediğiniz sayı at sikinde kelebek.

neymiş efendim "sizin beğenmediğiniz işlerde sizden daha düşük ücretlere sizden daha uzun süre çalışarak yaşamaya razılar" mış. ya şimdi küfür edince küfür etti oluyorsun. be amına kodumunun çocukları yaldır yaldır dükkan açıyorlar. hatta efsane bi video var zeytinburnu belediye başkanı bi dükkana giriyor esnaf vergi yok algı yok ben de satacağım dükkanı suriyeliye ohh mis diye isyan ediyordu. sonra malum partinin bld. başkanı onların da dedeler bizimle savaştı bik bik bik demeye çalıştı falan fistan.

ya kusura bakmasın kimse ama dedelerini de götünden siksinler beşikten mezara ne kadar suriyeli varsa allah hepsinin belasını versin de siktir olup gitsinler. bu adamlar türk toplumuna türklerin yaşayışına ayak uy du ra mı yooooor 2x2=4. ha biz çok mu bi bokuz? hayır değiliz ama bu adamların ülkesi savaşta bu yavşak orospu evlatları sahillerde karı kız kesip, taciz edip nargile fokurdatıyor. denize dal taşşak giren var allah aşkına ya. senin karının kızının önünde adam dal taşşak çıksa hoşuna gider mi?

bu adamlar ortadoğu'nun bağırsağındaki bok gibiler. kimseye hiçbir sikim faydaları yok. hiç kendinizi kandırmayın. bu ülkeye artı değer katacaklar da bik bik bik bik madem o kadar becerikli gitsin kendi ülkesine katsın artı değeri.

adamlar işsizliği arttırıyor çünkü 300-500 liraya çalışıyorlar, güvenliği tehdit ediyor, hayatında hiç metrobüse, otobüse binmemiş tiplerin bu adamlara güzelleme yapmaları çok normal. bi bin bakayım metrobüse bu adamlarla bi kere bin ya! diz üstü etek giymiş kadın görünce gözünün içine baka baka sırıtıp sikini kaşımaları, sürtünmeleri bilmem ne amcık senin karına kızına yapsalar "ama ülkeye katma değer katanları da var içlerinde öyle demeyin" mi diyeceksin gavat?

lan her şeyi geç her şeyi bıraktım kendimden de geçtim. bu adamlar gelip sınavsız en baba okullara giriyor. senin çocuğun da sürünsün yok tyt yok ayt yok ales yok kpss yok ot yok bok yok yds yok yökdil.

analarının amlarına kadar yolları var. iyisinin de amına koyim kötüsünün de amına koyim. alayının da allah belasını versin. başımıza musallat edenlerin ise allah en yakın zamanda canını alsın o kadar diyorum.
  • bayramda ben köyüme zar zor gittim. ama suriyeli savaştan kaçtım dediği ülkesine gidebiliyor. sittirolup gitsinler ve hiç gelmesinler.
  • geç kalınmış bir hashtag. o kodumun sorumluları halkın gerçek iradesini önemsiyor olsalardı suriyelilerin gidip kalmaları için de bir referandum düzenlerdi. yemez tabii piç kuruları. ne zaman halka hizmet ettiniz de bundan sonra edeceksiniz. suriyelilerle birlikte hepiniz defolsanız keşke, ananızla avradınızla birlikte hepinizi döksek denize kurtuluş savaşındaki gibi. siktiğimin kan emicileri.
  • sadece suriyeliler değil tüm araplar defolsun.