• kişinin en doğal hakkıdır.özellik günümüzde suriyelilere karşı bir söylemde bulununca hemen bazı çevrelerce ırkçılıkla yaftalanıyoruz.bunu geçtim suriyelilerin işledikleri;gasp,cinayet,hırsızlık,taciz gibi suçlar medyada bile bile gösterilmektedir.kaç tane bunun gibi olay duydum veya şahit oldum ama bir keresinde bile medyada gösterildiğini görmedim.bilinçli bir şekilde ört pas ediliyor ve gündeme getirilmiyor.
  • aynı toprakları niçin paylaşmak zorunda kaldığımızı merak etmekle beraber, ölene dek suriyeliler'den ve suriyeliler'in getirdiği tüm sorunlardan dolayı nefret edeceğim.
  • gece yarısı bağıra çağıra konuşan insanlardan nefret etmek bir haktır, bir seçimdir ama bu ve benzeri olayları kullanarak milyonlarca insandan nefret ettiğini ifade etmek senin ırkçı olduğunun beyanıdır. hele ki türk insanı gibi karşıdakine saygının minimum olduğu bir halktan isen.

en salakların bile anlayabileceği şekilde anlattım umarım hala kafada soru işareti kalmamıştır.
  • naziler de yahudilerden nefret etme hakkını kullanarak başlamıştı ilk olarak. ama nefret çok kuvvetli bir duygudur ve şişede durduğu gibi durmaz. gecenin bir saati yüksek sesle sizi rahatsız eden insanlardan nefret edebilirsiniz. ama bu durumu bir milletten topyekün nefret etmeye dönüştürmek pek sağlıklı sonuçlara yol açmaz.
  • biz zaten kendi içimizde yeterince kavgalı değilmişiz gibi bir de bunlar çıktı başımıza.
  • olmayan haktır. bir insan grubundan, yalnızca bir kolektif kimliğe ait olduğu (var sayıldığı) için nefret etmeye ırkçılık denir. onun, yalnızca “suriyeli” olduğu için belli özellikleri otomatikman taşıması gerektiği, sırf “suriyeli” olduğu için belli kötü davranış şablonlarına sahip olduğu inancı, katışıksız ırkçılıktır. ille de nefretsiz duramıyorsan apartmanındaki dengesizden, sokaktaki saygısızdan, otobüsteki kötü kokulu adamdan nefret et. yıl olmuş 2018, hala ırkçılık nedir, bu çirkin düşüncesizlik şablonu dünyaya hangi kötülükleri yapmıştır bilmeyen insanlar, kendi insan düşmanı fikirlerini utanmadan saçıp, bir de üstüne destekçi buluyor. çok ilginç. ırkçı önyargı ve nefret bir hak değil, utanç verici bir haslettir. bu haslete sahip olanlar afd ya da fpönün zihin ikizleridir.

tanım: var olmayan bir “hak”, tam tersi evrensel hukukun yasakladığı, utanç verici bir düşünce.
  • apartmandaki iki görgüsüzden nefret et faşik olma denilesi yazar beyanı.
  • olmaması gerekendir.

türkiye denilen ülkede çocuğa tecavüz var, hayvana işkence var, dalavere ve üçkağıt toplumun her kesiminde yaygın, insanlarda yaygın bir görgüsüzlük, kabalık mevcut.

sanırsın türkiye cumhuriyeti yurttaşları dört dörtlük. önce kendine ve kendi toplumuna bak ? her halt var. gelip apartmanda bağıran iki suriyeliye bakıp nefret üretiyor beyinsiz.
  • amerikalilarin, veya almanlarin turklerden nefret etme hakki kadar olan bir haktir. bu birincisi.

ıkincisi kimse apartmaninin altinda bagira cagira konusanlardan nefret etme demiyor. sorun birkac kisinin yaptigi eylemden, tum suriyelilerin sorumlu tutulmasi.

misal, apartmanin altinda bagira cagira konusanlar bursaliysa, bu bursalilardan nefret etmeyi hakli cikarmaz.

(bkz: nefret suçu içeren başlıklar)

bir not: nefret sucu tam olarak bu baslikta tanimi yapilan sey.
hesabın var mı? giriş yap