• her birimizden adam başı 400 euro alıp suriyelilere vermişler yani.

o paraya tüm ülkece rus'a gidip rahatlardık lan.
  • 31 milyar avro fakirleşmişiz demektir bu. bizim olan paranın başkasına harcanmasıdır.
  • kendi adıma haram ettiğim meblağdır.
  • 31 milyar euro şu anki kur ile yaklaşık 155 milyar tl yapıyor . yamulmuyorsam şu anki dış borcumuz toplam 300 milyar dolara yakın. o da yaklaşık 1.2 trilyon tl yapiyor. yani suriyelilere harcadığımız para ile dış borcumuzun yaklaşık yüzde 13’ünü ödeyebilirdik. başka sözüm yok. yorum sizin.

edit: imla
    edit2: net dış borç verilerine tekrardan baktım, bildiğimden daha da fazlaymış. oran düşüyor ama önemli değil. sonuç olarak felaket bir para. bu para ile borcu da geçtim argeye harcanabilirdi. veya her yerde ağızdan düşürülmeyen yerli otomobile harcanabilirdi.
  • haram zıkkım olsun her bir kuruşu, benim ülkemdeki işçiden vergi topla maaşının dörtte birini kes sonra elin apaçilerine yedir. nefret ediyorum lan bu ülkede yaşamaktan eskiden böyle değildim. milyarlarca yıldır olan evrende bu döneme denk gelen şansımı sikeyim ...
  • babalarının hayratından harcadıkları için problem olmayan itiraf.
    nee? vatandaşa hizmet olarak geri dönmesi gereken vergileri mi harcamışlar, yok lan öyle şey olur mu hiç? o partiye kimse oy vermez ki o zaman. :)
  • bir recep akdağ söylemi. ben de paralar nereye gidiyor diyordum.

kaynak

edit: bu tutarın 26 nisan euro kuru karşılığı 153 milyar tl'den (biraz) fazla yapıyor. uyarısı için @bebek yuzlu seri katil 'e teşekkürler.
  • her bir şeye referandum yaparken,o kadar parayı harcarken kime sordunuz,sonuçta paranın sahibi millet.
    şimdi durum ne peki;
    bütün sehirlerimiz yağmalanmış, hayattaki tek gayesi yemek , içmek, sevişmek ,serserilik yapmak olan 5 milyon insan.ve bunlardan nefret eden 80 milyon insan.
    bravo çok zekice bir yaklaşım.
  • dinci robin hoodluğu.
    türkten çalıp suriyelilere yediriyorlar.
    gerçi o da şüpheli ya, gök tengrim bilir kimin cukkasına girmiştir o paralar.
    zira suriyelilerde hiç 31 milyar euro harcanmış gibi bir hal yok.
  • normal sen bu kadar harcarsan vatandaşının binlerce tl ödediği tüp bebek harcamasını bedavaya getirmek için hastanelerde sıraya girerler.

adamlar türkiye'ye savaştan kaçıp tüp bebek tedavisi görüyor lan başka bir şey diyemeyeceğim.
hesabın var mı? giriş yap