şükela:  tümü | bugün
  • nefretim hala diridir orası ayrı ama bu ekonomik krizde zaten durabileceklerini sanmıyorum zira biz bile duramıyoruz artık tükendik, bittik
  • şu anda çinlilere nefret duyuyoruz. bitsin oraya tekrar geliriz.
  • çoğu savaştan kaçmış gariban insan bunların. birileri kapıları kontrolsüz açtı ve ölümden kaçıp geldiler buraya. bu hepimizin kabul etmesi gereken bir realite artık. kucak açacağız ve entegre olmaları için uğraşacağız. bunun dışındaki talepler gerçekçi değil, hukuken de mümkün değil geri göndermek. ümmet diye ağlayanların zihniyetini gördük, bebekleri çocukları çıkar için nasıl sınıra sürebildiğini biliyoruz. kimsesi yok yani o insanların. vicdanlı insanlar sesini çıkarmazsa pompalanan bu milliyetçi popülizmle büyük sıkıntılar çıkacak ilerde.

küfür yiyeceğimi bile bile neden yazıyorum bunu çünkü nefret söylemi olan entryler okadar fav alıyor ki bu ruh hali beni korkutuyor. tepkimizi bu aptalca politikaların sorumlularına vermeliyiz üç kuruşa çalıştırdırdığımız güvencesiz garibanlara değil. aksini ne insanlık onuru kabul eder ne de vicdan.
  • dışarı çıkıp, karşılaşmadığımızdan dolayıdır.
  • (#105883491) neyi nereye entegre ediyon kardeş ?

'yavaş et de saçın başın dağılmasın.' dediğimdir.
  • görece zeki olan suriyeliler gelişmiş avrupa ülkelerine ( isveç,norveç ,almanya ) gitti zaten şuan oralarda yerlere çöp atıp , işsizlik maaşıyla yaşayıp düzene zarar vermekle meşguller. en kıt ıq'lu olanları da burada kaldı zaten ülkenin hali ortada. bizim üniversitede sınavsız girmiş çok suriyeli oc var %90 ıderslerden kalıyor zaten ama görünce bile sinir oluyorum çünkü bize inanın nefret dolu gözlerle bakıyorlar.
  • nefret kotamız çinle dolu şu an.
  • benim 22 nisanda son buldu teyzemin suriyeli öğrencisi türk bayrağı ile 23 nisan kutluyormuş videosunu attı duygulandım :(
  • yine halktan uzaklaşan bir iktidar yalakası görmekteyiz. şu an mahallene inip devletten gelmeyen yardım için ne diyorsun desen suriyeli olsaydık verirlerdi derler. biraz sosyal medyaya baksan herkesin tek yorumunun bu olduğunu görürsün.