şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yalan dolan amk adam başı 3500 dolar ediyor ee bu adamlar zaten 8-10 kişilik sürüler halinde dolaşıyor.bu parayla onlara ev araba alır bi yıllık erzak veriri üstüne masaja bile götürürdüm.bariz bürokratlar yemiş parayı bi de gevrek gevrek yardım ediyoruz diyorlar.kendi ülkemizde kendi paramızla yabancı olduk amk ben ona yanarım

geyik:sen 7 milyar milyon zibilyon dalır ı sen naptın....
  • gecen gun arkadasin 20 lirasini gaspettiler onu da ekleyin oraya
  • ben de dahil olmak üzere korkudan sesini çıkaramayan herkese müstahak olan meblağ. burada yazıp, kendimizi tatmin etmeye devam edelim.
  • suriyeliler de sıfırlamayı öğrendi :d
  • bu 7.6 milyar doların büyük bir kısmı suriyeliler ayağına yandaşlara gitmiştir.

ortamlarda suriyelilere harcadık dersin kim bilecek?
  • 3 milyar doları gerçekten suriyelilere harcansa, bir kısmı ağaya gitse, bir kısmı partiye ayırılsa...

iyi paradır.
  • benden alınmış vergilerinde bir kısmının gittiği yer, hakkım varsa helal etmiyorum.. bana sorulmadan yapılan bu tür harcamalar yerine, batı,doğu,kuzey,güney diye ayırmadan bütün ülkedeki gencecik çocuklarımız için daha iyi eğitim standartları daha yaşanabilir şehirler ve daha kaliteli sağlık kuruluşlarına gitseydi ne güzel olurdu değil mi?
  • aynı zamanda türkiye ekonomisine pompalanmış 7.6 milyar $ olmuş oluyor bu. neticede bu insanlar parayı alıp gitmedi, türkiye içinde harcandı.

edit: ha tabi bu hizmetleri kendilerine yakın firmalardan fahiş fiyata alarak yaptılarsa götlerine girsin, ona lafım yok. sığınmacının hakkını bile çalmış olabilirler, şaşırmam.
  • babanın parasımı mülayim allah belanı versin niye harcadın
  • bunu bana bırakın!

(bkz: suriye'ye yardım işinden akp'nin indirdiği para/#51868768)

.

ve zorunlu okuma parçası: (bkz: suriyeliler için 2 milyar dolar harcamak/#37984455)

.

tanım da eksik kalmasın: deli para.

.