şükela:  tümü | bugün
  • gözümüz aydın bu aydan itibaren sigortalı çalışmayan suriyelilere kişi başı 100'er lira yardım yapılacak kızılay vasıtası ile. kampların dışında yaşayanlara verilecek bu yardım.

halihazırda, savaştan kaçmış olmalarına rağmen çocuk yapmak konusunda oldukça istekli olan suriyelilere bir teşvik daha gelmiş oldu. bu hızla giderlerse türk nüfusunu yakalamaları uzun sürmez.

yüz lira daha fazla para almak için düzinelerce çocuk yapmayacaklarının garantisini kim verebilir ki? zaten kamplarda yaşamaya çok istekli olmayan suriyeliler artık para almak için hiç kamplarda durmazlar. şehirlere bir akın daha yaşanabilir.

ne muhteşem bir devlet aklı!

link
  • her bir türk vatandaşının bir suriyeliye sponsor olması (aslında yapılması) durumudur.

pamuk eller cebe ağalar.
  • müjde! sigortalı çalışmayan türkiye cumhuriyeti vatandaşları kendilerine çıkartılan genel sağlık sigortası prim borçlarını yapılandırabilecekler!
  • avrupa birliğinden aktarılan 3 milyar euro ile yapılacak yardım.

ancak 1 yıl içinde 1 milyon suriyeli 100 tl alırsa yıllık maliyet 370 milyon euro oluyor. anlaşılan o ki suriyelilere siz orada kalın bizim ülkemize gelmeyin biz size para göndereceğiz diyerek suriyelileri türkiye cumhuriyeti vatandaşı yapmayı akıllarına koymuşlar.
  • zaten belediyeler ve kaymakamlıklar yoluyla bu yardımı alıyorlardı. üzerine kızılay yardımını da alırlar, he bizim işsiz vatandaşlarımız da gss borçlarına müjde haberlerini okumaya devam etsinler.
  • bizim ak fakirler daha çok sürünecekse sonuna kadar desteklediğim uygulamadır.
  • para ab den gelecektir, dolayısıyla türk vatandaşlarının cebinden bir şey çıkmayacaktır. aksine gelen para bu rada harcanağı için bir şekilde ekonomik faydasıda olacaktır.

derseniz ki bu kadar suriyeli yi beslemek için 3 milyar euro kabul edilir mi. bana kalsa 30 milyara bile bu kadar suriyeliyi bu ülkede barındırmazdım.
  • ab'den gelecek paranın dağıtılmayacağını sandığım yardım.
    zaten orta vadede yetmez o para böyle bir yardıma.

tcmb qe mi yapacak yani quantitative easing mi diye sorgulatır.
  • ulan para ister ab'den gelsin, ister esad kendi cebinden ödesin.

"kişi başı" tanımı bir şey ifade ediyor mu?

haber doğruysa, ayda 100tl fazla alabilmek için, zaten bakteri gibi üreyen bu primatlar daha da azimle çalışacaklar.

niteliksiz nufusun iyice kontrolden çıkması sonucu, bizim cebimizden bir şey çıkmayacak ama götümüze bir şeyler girecek ne yazık ki.
  • bir dönem almanya'daki türkler de para için çocuk yapıyorlardı... akape sevdalısı ismail yk bozması gurbetçilerimiz ödeyeceklerse 100 değil 500 lira verilsin suriyeli kardeşlerimize.

ha... benim yapılandıra yapılandıra bir hal olduğum vergilerimle ödenecekse sikeyim öyle işi.

genel sağlık sigortası olayını hiç açmıyorum bile.

bu, şeye benziyor... kendi müşterisine geçiren, diğer gsm abonesine her türlü fırsatı sunan yavşakoğlu yavşakların tarzına.