şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: vodafone basmeh tarifesi)

türkiye sınırları içerisinde hizmet veren vodafone’un suriye uyruklu vatandaşlara sunduğu, türk vatandaşları kazıklıyoruz ehe ehe der gibi yaptığı hesaplı tarife.

paket içeriğinde 500dk +1000sms + 5gb internet 25 liraya sunulmakta.

ben bunu daha sonra kendime uygun tarifeyi seçmek için fotoğrafını çektiğim tabloyu incelerken şans eseri farkettim. uzun zamandır olmasına rağmen çok bilinen bir tarife değil. aynı dönemde türk vatandaşlara sunulan tarifelerle birlikte bu tarifeyi de şuradan görebilirsiniz.
    https://i.hizliresim.com/mdrwpg.jpg

dün tarife isminin başlığına yazdım (bkz: #76080097) ancak pek dikkat çekmiyor o başlık.

bu durum bir şekilde göz önünde turulmalı, tepki verilmeli diye düşünüyorum.

edit: terbiyesiz hayvan isimli yazar uyardı türk telekom da da benzer bir tarife varmış. https://bireysel.turktelekom.com.tr/…ti-mevcut.aspx

edit 2: uçuk kaçık olmadığını düşünenler için belirteyim, faturasız esnek 8 ve esnek 4 paketlerinde internetin yarısı sadece gece 21.00 - 09.00 arası kullanılabiliyor. yıldızlı olarak altta yazıyor.
  • muz cumhuriyeti 'nde sıradan bir uygulama. yakında da gelen afgan uyruklu vatandaşlar için yeni bir tarife çıkarırlar. oh mis.
  • aynı tarife yeni abone olan türk vatandaşlarına verilmiyorsa skandaldır.
    (bkz: let the linç begin)
  • pek uçuk kaçık bir tarife değilmiş doğrusu, 1000 sms 1000 dakika 4 gb şeklinde bir paket 23 liraya sunuluyor orada. aynı şekilde isteyene 4 lira fazlasına 750 dakika, 1000 sms ve 8 gb internet var. yine siz bilirsiniz tabii çıngar çıkarmaya gerek var mı diye...

edit: attığı resimde faturasız esnek 8 ve faturasız esnek 4 diye görünüyor.
  • kendi ülkemizde ırkçılığa maruz kaldığımızın göstergesidir. bu kadar da olmaz dedirtir.

bırakıyorum vodafone bırakıyorum. cihaz taksidim de bu ay bitti. geçmiş olsun herkese.
  • 19 senedir vodafone kullanıyorum-telsim’den bu yana- hiç hattımı değiştirmedim,aylık ortalama 70 tl fatura ödüyorum sözün kısası bağlı müşteriyim fakat hiç bana böyle tekliflerle gelmiyorlar.ayıp ayıp.
  • (bkz: sebebi neydi ki)

yasal bir zorunluluk mu var? yabancı uyruklular için? yoksa eğer cidden sebebi neydi ki?
  • bu ne saçma şeymiş böyle. ilk defa gördüm. bu hattı kullanmadığım için zaten fark etme ihtimalim de yoktu. türkiye'de çok farklı etnik kökenden gelen insan var. kürtlere ayrı tarife, türklere ayrı tarife, araplara ayrı tarife diye gider bu böyle. sonu yok ki. bu mantıkla gidersek nasıl bir motivasyonla suriyelilere ve türk vatandaşlarına ayrı tarife uyguluyorsunuz? çok garip işler. herkes kökeni fark etmeksizin her tarifeden eşit şekilde yararlanabilmeli.
  • aynı tarifeye 50lira veriyorum ben. güzel ülke.