şükela:  tümü | bugün
  • bir rte sözü.
  • (bkz: başkanlık is loading)

makarna, kömür olayına daha aşina değil adamlar. onları da alıştırın iş tamamdır.

tanım : başkanlık yolunda bir icraat.
  • (bkz: al vatandaşlığı ver oyu)

(bkz: takibe takip)

büyük müjde (! ) . çok büyük müjde.
  • muthis deney kurgusu.

bir ulkeye nufusunun yuzdeleriyle ifade edilen sayida o ulkenin dilini ve kulturunu bilmeyen insan aliyorsun ve bu insanlara secme ve secilme hakki veriyorsun. eger sosyoloji profesoru olsaydim isi gucu birakir avrupa fonlarina gece gunduz arastirma parasi icin teklif yazardim. buradan en az 50 doktora cikar.
  • desteklediğim olaydır.
    vatandaş olsunlar ve üniversiteye ygs ile girsinler
    vatandaş olsunlar ve gss borçlarını ödesinler
    vatandaş olsunlar ve aylık bilmem kaç yüz liralık yardımdan mahrum kalsınlar
    vatandaş olsunlar ve adı ücretsiz, kendi ücretli sağlık hizmetine para versinler
    vatandaş olsunlar ve artık vergi mükellefi olsunlar
    vatandaş olsunlar ve mülteci olarak sadece kimlik ile gidebilecekleri ülkelere pasaport ve vize almak için uğraşsınlar

.
    .
    .
    diye uzayıp gider.

şahsen suriyeli olsam istemezdim, dezavantajları çok fazla.
  • bu sefer de ben diyorum, bana mı sordun, vatandaşa mı sordun,
  • adam vatandasi bile degistirebiliyor o derece .
    ben bize bi kıl oldugunu anlamistim ama.
  • akılları varsa mülteci kalırlar. dükkan açanından vergi alınmıyor, krallar gibi sığınma bölgesinde ekmek elden su gölden yaşıyorlar.

ne kadar imkansızlık varsa hem biz hem de yandaş olmayan çekiyor. valla vatandaş olmayın.
  • sadece beyanla üniversiteye girme, 1200 tl üniversite bursu, 1000 tl aylık havadan para, vergisiz iş yeri açma, gss ödemeden ücretsiz tedavi gibi t.c vatandaşlarının sahip olmadığı hakları bırakacak kadar enayi olmayacakları için geçersiz olan söz.
  • takdir ettigim uygulamadir. hatta hediyem olsun, benim vatandasligi da bir suriyeli kardesimize verelim. bugune kadar hic bir hayrini gormedigim gibi, sirf bu memleket yuzunden kacirdigim firsatlarin haddi hesabi yok.