şükela:  tümü | bugün
  • 80 milyar dolar.

bütün uykum kaçtı, şu an çok rahatsızım.
  • halk açlıkten sürünürken, suriler nargile tüttürüp devletten aldıkları bağışlarla halktan iyi yaşıyorlar,napalım sevgi mi gösterim? bunlar vatandaşın artık kanayan yarası olmuş olan vergileri çatır çatır yiyorlar karşılığındada serserilik magandalık yapıyorlar.
    bu adamları ne yandaşı nede muhalifi istiyor normalde çoğu konuda bir taraf tam zıttı isterken insanlar o kadar bıkmışki bunlardan artık her kesim gitsin istiyor.
  • tespit gibi tespit. kendi seçmeni de dahil halkın büyük çoğunluğu rahatsız hem de.
  • milyonları hatta on milyonları
  • ben de rahatsız oluyorum. hatta öyle şeyler düşünüyorum ki buraya yazmaya korkuyorum. tek diyebileceğim; gözü çıkasıca sauron. kendi güç hırsı yüzünden orta dünya halklarını orklara yem etmeye çalışıyor. orta dünya'nın ona boynunu eğeceği günün çoktan geldiğini sanıyor. *
  • birileri denilen burada halk oluyor.
  • nadiren de olsa doğru tespitler yapabiliyolar güzel
  • evet tam olarak öyle.
  • açıkça beni rahatsız ediyor ve bunu neredeyse olduğum her yerde dile getiriyorum.

hatta, bazı cihangir solcularıyla, zengin veletlerle bile tartıştım(bunların al birini vur öbürüne; bahaneleri de hazır, ırkçı ve faşist yaftası; kendi ülkemde rahat etmeyi istemem onların gözünde bu, onların...).

tabii onların tuzu kuru lakin böyle giderse onların tuzu da nem kapar fakat onların birçoğunun yurt dışına direkt çıkma imkanları var, herhalde buna güveniyorlar.
  • epey çoğunluk olan birileridir..

nüfusun ekseriyetini rahatsız ediyor.

ülkede 10 milyon işsiz varken, enflasyona para dayanmıyorken, türk lirası son sürat değer kaybediyorken ve hayat pahalılığı insanları canından bezdirmişken bir de bu belayı sardınız başımıza.

bu vatanın öz be öz evlatları geçim sıkıntısı ve borç yüzünden intihar ediyor, hapislere düşüyor, boşanmak zorunda kalıp çocuklarına bakamaz hale geliyor.

kendi vatanımızın öz evlatları ızdırap çekip parya altında yaşarken bana ne elin suriyelisinden, afganından ve ıraklısından?

kendi derdimize deva bulduk da, üçüncü dünya ülkelerini kurtarmak kaldı.

tamamen şahsi ihtiraslar, osmanlıcılık hülyası ve mezhepçi bir dış politika ile suriye'de körüklenen çatışma ve kargaşanın bir hediyesidir milyonlarca mülteci.

deprem veya doğal afet yüzünden bu insanlar sığınacak liman arasalar ve ülkemize gelseler, bir nebze anlarım bu durumu.

lakin tamamen padişah ve avanesinin kişisel hatalarının neticesi olarak bu püsküllü belayı başımıza sardık.