şükela:  tümü | bugün
 • zaten isteyen suriyeliler eğitilip ösoya katılıyor öso içinde bir çok türkiyeye gelmiş ailesi türkiyede suriyeli var. kemal bey öncesinde ösoya terör örgütü dediği için bu açıklaması biraz saçma olmuş. sadece isteyen değil zorla olacak dersen kimse kendi canını devleti için tehlikeye atmaya zorlanamaz bence yapılması gereken suriyelilerin daha iyi bir yaşama sahip olması için pkkyı destekleyen avrupa ülkelerine gitmesinin önü açılıp kolaylaştırılabilir.
 • bazı yazarların ağır saçmalamasını göstermiştir. isteyen suriyeliler gidebiliyorlarmış. kimse kendi canını devleti için tehlikeye atmaya zorlanmamalıymış.

  lan sen bizim erlerimize soruyor musun gitmek istiyor musun diye? erlerimiz başka bir ülkenin sınırları içinde. nöbet mi bu?
 • kemal bey, olgun bir siyaseti gelecek hayatınızda filan yaparsınız artık.

  çocukça hareketlerdir.

  iç ses: sanırım bilerek yapıyor; ülkede etkin bir muhalefet olsun istenmiyor. kılıçdaroğlu başından beri takımdan bence.
 • bu açıklamanın sahibinden önce o eğitilip savaşmaya gönderilecek suriyelilere terörist demeyeceğinin garantisi alınmalıdır diyeceğim, bir gülme geliyor. zira karşımızda çarkçı kemal var, ciddiye almaya değmez.
  adam ülkesi için savaş veren öso mensuplarına terörist dedi, el kaideci dedi. kalkmış tribünlere oynuyor.
 • zaten suriyelilerden kurulu özgür suriye ordusu tsk'nın yanında savaşıyor.böyle popülist söylemlerle bir yere varamayacağını kemal bey'e söylemeniz lazım.

  (bkz: eren erdem'in öso'ya it sürüsü demesi)
 • akilli olup dunyanin kahrini cekecegime deli olurum, dunya benim kahrimi ceksin diyor heralde bu adam. baska izahati yok.

  pyd'nin teror orgutu olduguna dair istihbari bilginiz yok ama öso hakkinda teror orgutudur diye konusan saydek boke hanimefendi'den ve diger mv'lerinizden daha mi iyi biliyorsunuz!!1!

  allah sizin ömrünüzden alsın nesli tükenmekte olan hayvana versin.

  edit: umuyorum ilker başbuğ'un sözleri bir anlam ifade eder:

  ilker başbuğ'dan siyasilere afrin uyarısı
 • kemal kılıçdaroğlu neden bir derde deva olmaz, açıklayan ifade, çünkü bu zaten yapıldı.

  (bkz: eğit donat)

  daha önce denendi bu ve bu kişiler ya ışid'e ya da diğer örgütlere katıldılar, katılmayanlar da elindekini satıp, sıvıştı. türkiye'ye gelenlerden bir cacık olmaz, olacak olsa ülkesinde kalır, bir çaba gösterirdi.

  neyse, bunları geçelim, daha önemlisi kimseyi zorla savaştıramazsın, inanmıyorlar ülkeleri için mücadele etmeye, yemiyor maçaları, hazır parazit gibi yaşamak da varken, neden gitsinler? başkaları senin için ölüyorsa, necip millet, ufo gören masum köylü oluyorsan neden canını ortaya koyasın ki?

  zamanında bu kişileri buraya çağıran, suriyeyi karıştıran stratejik keriz ve saz arkadaşları ne alemdeler acaba? ya bu kerizliğe hala oy veren, iktidar şehit olanlarla dalga geçerken gaza gelip, cepheye gitmeye çalışanlar ne zaman akıllanacaklar?

  muhalefin kullanacağı yığınla konu var, kimisi stratejik hataları, kimisi de yönteme dair hataları içeren ama bunlar eldeki imkanlar doğrultusunda halka anlatılmıyor, çaba gösterilmiyor. ohal ve diğer engeller bahane değil, niyet yok.

  uzun yazacak değilim, kk rte için bir nimet, sayesinde cb bile olabilir.
 • neyine karşı çıkıyorsunuz kafasını sktiklerim ? plajda nargile içen, karınıza bacınıza sarkan, 5 çocuklu suriyeli beslemek çok hoşunuza gidiyor galiba. doğru demiş gandi.
 • kimse de dememiş "onları eğitene kadar savaş biter" diye... te allam....
 • ülkenin kıraathane dili siyasetinin bir parçası olan açıklamadır. gerçekçi bir tarafı yoktur ve demagoji sanatının bir parçasıdır.