şükela:  tümü | bugün
  • oyumu alacak partidir. lan zaten ekonomik krizden anamız ağladı, ülke yol geçen hanına dönmüş giren çıkan belli değil. üstüne milyonlarca suriyelinin bizde işi ne? kur güvenli bölgeyi gönder hepsini oraya. parasını da tüm devletler verir, aksi takdirde açarsın kapıları salarsın suriyelileri. adamlar tavşan gibi ürüyor, 15-20 yıl sonra ülkenin başına ciddi bir bela olabilirler. yok din kardeşiymiş savaştan kaçmışmış sikerim savaşını. yahu bayramda ülkesine dönen adam nasıl savaştan kaçıyor? savaştan kaçan adam nasıl tavşan gibi çocuk yapabiliyor? arkadaş bahsettiğimiz 1-2 çocuk değil. bildiğin savaş başladıktan sonra bile adam 7-8 çocuk yapmış. 15-20 yıl sonra bunlar mafyalaştığı zaman ne olacak?

mültecilere kesinlikle karşı değilim. ırkçı da değilim * . fakat işe yaramaz insanları ülkeye doldurmak her vatandaşın karşı çıkması gereken bir durum. bakın justin trudeau denen dalyarak suriyeli mültecileri hava alanında karşıladı. o uçakta gelen kafilenin hepsi donanımlı suriyelilerdi. adamlar boş beleş işid kırması tipleri ülkesine almaz tabi. bizim de yapmamız gereken buyken nerede bir orospu çocuğu varsa ülkemize girmiş. bu boş beleş tiplerin acilen suriyeye geri gönderilmesi gerekiyor. ve bunu seçim kampanyasına koyacak partiye de kesinlikle oy veririm.

edit: arkadaş ırkçı değilim, mültecilere karşı değilim diyorum hala yarak kürek mesajlar atıyorsunuz. bu ülkeye bir şey katabilecek adamı zaten savaş olmasa bile kabul etmek lazım.bir şey katmayı geçtim, gelen mülteci zararsız olsun buraya uyum sağlasın yine yaşasın. fakat bu tiplerin bir çoğunu esadın kendisi bile istemez. eğitimsiz ve geri kafalı birçok suriyeli var. bu tipleri hiçbir ülke istemez. bizim de yapmamız gereken bu tipleri almamak. bu kadar basit.
  • türkleri geri gönderecek parti'nin türkiye şubesidir.
  • asla ama asla oy vermeyeceğim parti.

sebep:

insanım: insan bilir ki insan doğacağı yeri kendisi seçmiyor. dünya hepimizin ülkeler bizleri birbirimize kırdırıyor. hepimiz eşitiz. üstünlük yok. ben ülke ve sınırları tanımıyorum.

müslümanım: suriyeliler de müslüman kardeşlerim. bence vatandaşlık verilmeli onlar ülkemizin bir bireyi olsun.

vicdan: bombaların, canlı bombaların patladığı yere o masum insanları gönderemeyiz.
  • savaştan gelmiş herifler, kendi yurtları için savaşmadan kaçmışlar türkiyeyi beğenmiyorlar, orda fatura yok, vergi yok, ceza yok diye türkiyeyi karalıyorlar, tek dertleri türkiyede vergi vermeden ceplerini doldurmak, üstelik kendi ülkelerinde kene olarak görülmüş, ilerde suriyenin başına bela olur, iç savaş çıkarıp suriyeyi bölerler diye esad kovmuş bunlari yılanın başını küçükken ezmiş ve biz bu heriflerden medet umacaz öylemi. yazacak çok şey var aslında daha ama yazmaktan yorulduk. ülkede yüksek bir mevkide olsam bunlari geri göndermek için elimden geleni yapardım. kovacaksın bunları, türkiyede bir dakika tutmak bile vatana ihanettir.
  • iyi parti. onun dışında maalesef bunu yapabilecek parti yok. chp hdp'den ötürü böyle bir şey yapamıyor çünkü istanbul vb yerlerde büyük şehirleri kürt halkının yadsınamaz katkısıyla aldılar. iyi parti millet ittifakı içinde olsa da yinede en önemli siyasi vaadinden vazgeçmemiştir. buda suriyelilerin ülkeden gönderilmesi.
  • mhp ve akp değildir.

yani mağdur olmanın da edebi vardır, seni mağdur olduğun için misafir eden ülkeye gelip "burada köpek yaşamaz" deyip avrupa'nın yolunu tutunca, ege denizi sularında boğulan çocuğunun sorumlusu yine sen olursun.
  • hiçbir partinin bunu yapmasına imkan yok. geçti o iş. birlikte yaşamaya alışın ya da siteye taşının.
  • bundan böyle oyumu alabilecek tek partidir ama öyle bir oluşuma, girişime ağa babalar müsaade eder mi?
  • yoktur. bu zehir verildi artık memlekete dönüşü imkansız.
    yakında suriyelilerin kuracağı partiyi konuşacağız.
  • şu an bir parti başkanı olsaydım, kesinlikle bu konuyu sürekli gündeme getirirdim. önümüzdeki seçimlerin galibi olmanın en kolay yolu bence suriyelileri yollayıp, ekonomiyi düze çıkarma vaatleridir.

edit: türkiye, geçtiğimiz yıllarda seçim vaadi olarak da kullanılan, tampon bölge planını devreye sokmalıdır. yoksa suriyeye geri yollamaktan kasıt, insanları beşşar'ın merhametine teslim etmek değildir. bu bir insanlık suçu olur.

edit2: düzeltme