• asla ama asla oy vermeyeceğim parti.

sebep:

insanım: insan bilir ki insan doğacağı yeri kendisi seçmiyor. dünya hepimizin ülkeler bizleri birbirimize kırdırıyor. hepimiz eşitiz. üstünlük yok. ben ülke ve sınırları tanımıyorum.

müslümanım: suriyeliler de müslüman kardeşlerim. bence vatandaşlık verilmeli onlar ülkemizin bir bireyi olsun.

vicdan: bombaların, canlı bombaların patladığı yere o masum insanları gönderemeyiz.
  • savaştan gelmiş herifler, kendi yurtları için savaşmadan kaçmışlar türkiyeyi beğenmiyorlar, orda fatura yok, vergi yok, ceza yok diye türkiyeyi karalıyorlar, tek dertleri türkiyede vergi vermeden ceplerini doldurmak, üstelik kendi ülkelerinde kene olarak görülmüş, ilerde suriyenin başına bela olur, iç savaş çıkarıp suriyeyi bölerler diye esad kovmuş bunlari yılanın başını küçükken ezmiş ve biz bu heriflerden medet umacaz öylemi. yazacak çok şey var aslında daha ama yazmaktan yorulduk. ülkede yüksek bir mevkide olsam bunlari geri göndermek için elimden geleni yapardım. kovacaksın bunları, türkiyede bir dakika tutmak bile vatana ihanettir.
  • ümit özdağ'ın olduğu partidir. (bkz: iyiparti)
  • iyi parti. onun dışında maalesef bunu yapabilecek parti yok. chp hdp'den ötürü böyle bir şey yapamıyor çünkü istanbul vb yerlerde büyük şehirleri kürt halkının yadsınamaz katkısıyla aldılar. iyi parti millet ittifakı içinde olsa da yine de en önemli siyasi vaadinden vazgeçmemiştir. buda suriyelilerin ülkeden gönderilmesi.
  • hiçbir partinin bunu yapmasına imkan yok. geçti o iş. birlikte yaşamaya alışın ya da siteye taşının.
  • şu an bir parti başkanı olsaydım, kesinlikle bu konuyu sürekli gündeme getirirdim. önümüzdeki seçimlerin galibi olmanın en kolay yolu bence suriyelileri yollayıp, ekonomiyi düze çıkarma vaatleridir.

edit: türkiye, geçtiğimiz yıllarda seçim vaadi olarak da kullanılan, tampon bölge planını devreye sokmalıdır. yoksa suriyeye geri yollamaktan kasıt, insanları beşşar'ın merhametine teslim etmek değildir. bu bir insanlık suçu olur.

edit2: düzeltme
  • 1,5 seçenekli partilerdir.

1. seçenek iyi parti.

diğer yarım seçenek ise sinan oğan’ın liderliğine geçmiş mhp.
  • kim gönderirse oyum ona olacaktır.
  • suriyelileri vergiye baglayacak, gss talep edecek partidir ayni zamanda.
    suriyelilere kendi vatandaşlarina davrandigin gibi davranirsan 1 tane suriyeli kalmaz.
  • göremediğim partidir.
    o yüzden alışsanız daha iyi olur gibi geliyor bana.
    hayırlısı diyelim..
hesabın var mı? giriş yap