şükela:  tümü | bugün
230 entry daha
  • bence bu milletin sabrının taştığını görmezden gelmemek gerek. yoksa sokayım suriyeliye. kavga, gürültü, mahalle basma olayları iyice artmakta.

fatih körtopal beyefendiler de bunları alsın haber yapsın bence. bu yazılanları alsın.
    bu konuda referandum istiyor musunuz diye heçteg!ler açsın.

ulan ne habercisi haberci ne siyasisi siyasetçi ne topçusu topçu ne eğitimi eğitim ne parası para ne yolu yol!
    örneğin! daha 2 sene önce yapılan bir yol hemen hemen 5.ye kazılıyor.

bombok bir memleket olduk çıktık. her konuda!

edit: kaldı ki böyle mahalle basmak da nedir?! vatandaş kendinde böyle bir görev böyle bir ihtiyaç hissedebilir mi? bu normal mi? yazık ya gerçekten çok yazık.

http://www.hurriyet.com.tr/…inda-gerginlik-40578284
  • algıya bak yalnız; neden se görmezden gelen de sarı saçlarıyla, modern kıyafetleriyle tam da cehaaape falan profili, laikçi tip.

kimse bana bunun algı için olmadığını açıklayamaz. bariz bir şekilde algıdır. neden her kıytırık, kenara köşeye türbanlı yerleştiren devletimiz burada öyle yapmamıştır?
  • görmezden gelmek mümkün mü lan? her yerde pezevenkler.

ayrıca adamlar resmen tehdit ediyorlar. bak suriyelileri görmezden gelirsen çocuğuna pıçağı takarlar diyor. yoksa kadının kendi çocuğu neden ölsün?

olmamış kamu spotu.
  • resmen seküler kesime yönelik antipropaganda aracına dönüşmüş reklamımsı. suriyelileri görmezden gelmeyip sınır güvenliğini sağlasaydınız şimdi sayıları en fazla 1 milyonu bulan mülteciler kamplarda veya şehirlere homojen dağılmış şekilde belki de ülkeye nasıl entegre oluruzun derdindeydiler. ama afganı özbeği ışidçisi suriyelisi 5 milyondan fazla adamı ülkeye toplayıp şu reklamı yapmak da helal olsun yani...zaten çoğu ağır mesai şartlarında çalışan beyaz yakalıların maaşlarının neredeyse yarısı vergiye gidiyor. bu insanlar mı suriyelileri görmezden gelmiş oluyor?
  • sanki isveçte yaşıyoruz amk, reel enflasyon anasının .mını görmüş, işsizlik hat saffada, her gün şu adamın agzından ters bişey çıkmasın da pamuk ipligiyle baglı dış siyaset yalan olmasın diye dua ediyoruz. bunlarda gelmiş suriyeli muriyeli, bişeyler saçmalıyorlar, tey allam.
  • evet hele benim görmezden gelmem imkansız. evimizin altındaki dükkanı suriyeliler kiralayıp bir cafe olarak işletmeye başladılar ( istanbulun baya işlek bir yerinde sakin bir sokak). bu cafe-kahvehane bozması yer tabiki sadece suriyelilere ve suriyeli erkeklere hitap etmekte( kaç aydır içeri giren bir dişi sinek görmedim). gecenin bir yarısına kadar yüksek sesli arapça müzikler, apartmana girip çıkan kadınları kesen bir masa dolusu erkek, bağrışmalar çağrışmalar, dükkanıın önündeki sokak kısmını kendileri için özel otopark haline getirmeleri sebebiyle hergün yaşanan otopark sorunu,mahallenin elinde sopayla inip polisin gelmesiyle sonlanan olaylar. yani demem o ki, suriyeli duyarı kasıp humanist takılan arkadaşlar dilerim sizin de evinizin altına bu dallamardan biri bir dükkan açar da artık suriyelileri görmezden gelemez olursunuz.
  • aşağıda belirtilen hususlar yüksek oranda mülteci kabul nedeni midir, merak konusudur?

"cıa'nın beyinlerinden graham fuller, "yeni türkiye cumhuriyeti" diye kitap yazdığı zaman, türkiye'yi türk devleti olmaktan çıkarma projesini "osmanlıcılık" diye gösterecekti.

cıa ajanları graham fuller ve paul henze, 1980'li yıllardan itibaren, "atatürkçülük ölmüştür. ulus devletler dönemi bitmiştir. türkiye, osmanlı gibi çok kültürlü, çok dinli ve çok ırklı bir yapıyı benimsemelidir.

bunun için en iyi yol ılımlı islâm'dır. etnik kimlikler kendilerini ifade edebilmelidir" demeye başlamıştı."*

(bkz: #70783239)

(bkz: ortadoğu'da kafkas seddi)