şükela:  tümü | bugün
  • muazzam bir banu guven tespiti. hangi kafayla atmis bu tweeti gercekten inanilmaz.

basligin tam hali: "suriyeli siginmacilari o bölgeye yerleştirmek, o bölgenin demografisini de değiştirmek demek."
    https://twitter.com/…ven/status/1181943326083289094

turkiye'ye yerlesince demografi bozulmuyor da kendi ulkesine siginmacilar tekrar donunce orasi bozulacak oyle mi? hayret dogrusu. kendi evine yerlestir o zaman derler ki demisler zaten. ne tur bir icki iciyorsunuz anlamiyorum ki..
  • (((o)

bu bölgeye yerleştirmek de bozuyor. kardeşim kendi evinde bakmayacaksan bik bik konuşmayacaksin..

çok seviyorsan al evinde besle nargilecileri.

oradaki kürtler çoğunluk kalsin, suri'ler oraya gidip adamları azınlığa düşürmesin, rahat devlet kursun diye adamların fazlalık suri'leri bizde kalsın istiyor..

(((o)
  • şaka gibi bir açıklama.

suriyeliler türkiye’de iken bizim demografik yapımızın bozulmasında hiçbir sakınca yok, istedikleri yere istedikleri kadar serbestçe yerleşebiliyorlar, kimse türkiye’nin demografik yapısını dert etmiyor ama türkiye’nin suriyelileri suriye’de, yani kendi topraklarında, yerleştirmesi bölgenin demografik yapısını bozuyor öyle mi?

ypg’nin sıfır “kürdün” yaşadığı rakka’yı, deyrizor’u, cerablus’u, tel abyad’ı işgal etmesinde hiçbir problem yok, oradaki araplar türkiye’de sığınmacı hayatı yaşarken her şey normal, ypg denen baldırı çıplak tek kaşlılar etnik temizlik yaparken her şey toz pembe, ypg gözünü arap ve türkmen lazkiyeye dikmişken ekşicilerin sevgilisi demirtaş “kürtler lazkiyeyi alırlarsa denize alışırlar, türkiye’ye bağımlılık ortadan kalkar” diyince herkesin adama bir götünden vermediği kalsın ama suriyelilerin suriye’ye yani kendi topraklarına dönmesi bölgenin demografik yapısını bozsun öyle mi?

hepinizden var ya iğreniyorum, tiksiniyorum. faşizminizden, iki yüzlülüğünüzden, ırkçılığınızdan, kendini beğenmişliğinizden nefret ediyorum! o yüzden her şeyin en ama en kötüsünü hak ediyorsunuz.

keko koridoru engellenecek...

bölge türkiye’nin denetimine geçecek...

ve suriyeliler oraya yerleştirilecek...

o kadar!!

siz de sinirden kendi kendinizi sikip duracaksınız. götlerinizde, amlarınızda, apış aralarınızda hastalıklı ve bulaşıcı siğiller çıkacak!

yaşasın kayyumlar!?
  • zaten o bölgeden geliyorlar ama senin gibi (bkz: hdpkk) yandaşı değiller, sen buna üzüldün galiba (bkz: imc tv) yayın yapamıyor ondan (bkz: twitter)'dan yazmışsın banucum.
  • garabet bir açıklamadır. bu kürtçüyü kim susturacak merak ediyorum.
  • haklı açıklama.

suriyelilerin türkiye'ye gelmesi de demografiyi bozar ama kimse türkiye'ye zorla suriyeli itelemedi.
    türkiye kendi sınırını yıllarca açık tuttu, ahmet davutoğlu'nun neredeyse göçü teşvik edercesine açıklamaları tv'lerde döndü yıllarca.

dolayısıyla kimseye "e bize de çok geldi" denecek durum yok. getiren belli, yüzde 49 oyla başbakan seçildi o adam. getirmeseydi.
  • yani , orası ( suriyeliyi suriye'den kovuyor)kürt bölgesidir suriyeli yerleşmesin diyor.
    da.. suriye'deki ypglilere sorsaydı acaba siz nerelisiniz?
    kütükleriniz nerededir? suriyeli midirler yoksa abd mi yerleştirmiştir?
    sorsalardı ya : abd destekli kürt hırsız-canilerin daha dün kuzey ırak'ta asırlık türkmen topraklarında
    bin yıllık türkmenlerin yurdu kerkük-musul'da nüfus kayıtlarını tapu kadastro kayıtlarını ,
    devlet dairelerini yakarak yok etmek idemografik yapının bozulması değil miydi?
  • türkiye'de suriyeliler rahatça yaşamalı diyen kişinin tepiti.
  • hatta cezaevinde olupda ağır suç, tecavüz, vs olanlarıda oraya koyduk mu, bir taşta iki kuş demektir.
  • suriye'ye suriyeli yerleşince bölge bozuluyor. ypg, insan hakları gözlemci raporuna göre insan sürerken bozulmamıştı ama?

türkiye sınırından silah tehdidiyle adam kovmadı diye haklı açıklama olmuyor. yüzsüzlükte rekor denemesinde akplilerle yarışmaya başladınız. banu güven de, ntv'de yandaşlaşma başlarken susmuş, sonra bize direktif geliyordu görüyordum diyen bir tip.

tencere kapak ilişkisi ama bizim suçumuz ne ki sizle uğraşıyoruz?