şükela:  tümü | bugün
 • resmi olarak yayınlanan istatistiklere göre son 6 yılda suriyeliler'in türkiye'de yaptıkları yatırımdır. faydaları 1 ise zararları 100 olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabii bu durum. geldiklerinden beri milyarlarca dolar zarara yol açtılar. yaptıkları yatırım yol açtıkları zararın yanında devede kulak kalıyor.

  rapora göre gayri resmi ve kayıt dışı işletmelerle birlikte türkiye’deki suriyeli şirketlerin toplam sayısının 10 bin aştığı tahmin ediliyor.

  2011’den beri resmi olarak 6 bin 33 yeni şirket kuran suriyeliler yaklaşık 334 milyon dolarlık yatırım yaptı. suriyeliler, 2013’ten bu yana her yıl yeni şirket kuran yabancılar arasında birinci sırada. suriyeli kobi’ler de ortalama 2 buçuk yıldır türkiye’de faaliyet gösteriyor ve yıllık ortalama gelirleri 463 bin dolar.

  kaynak :

  http://mobil.hurriyet.com.tr/…r-is-basinda-40602537
 • yaptıkları çocuk başına devletten aldıkları paradır. onlar için yatırım tabi!
 • harcadığımıza da bakmak lazım.

  bu uzun zaman önce söylenmiş, sonrası da var. bir de 2 milyon suriyeli diyor ki bunun çok çok fazlası olduğunu da biliyoruz.

  tanım: ortada zaten bir yatırım yoktur.
 • ocak ayından beri yabancılara, 2 milyon dolar değerinde herhangi bir yatırım veya 1 milyon dolar değerinde ev alımı yaptıklarında türk vatandaşlığı verilmeye başlandığı içindir.
 • aklıma bir fıkra geldi. temelle dursun sex partisine katılmaya karar vermişler. ancak partide kural ışıkların kapanması ve kim kime denk gelirse. ışıklar kapanmış 15 dk sonra temel ışıkları açmış ve isyanını dile getirmiş. 15 dkdir ellediğimiz iki meme yediğimiz yarağın hesabı yok.

  efendim teşbihte hata olmaz. benim esas kızdığım devede kulak bu miktarı iç siyaset malzemesi yapıp devenin geri kalanını hiçe saymaktır.
 • isterse 1 kat trilyon olsun, memlekete para yerine getirdikleri huzursuzluk herşeye bedel, sokağa çıkamaz taksimde aksaray da gezemez olduk..

  eyy akepe, hepsi sizin yüzünüzden oldu allahsiz kitapsizlar.
 • metrobüste, sağda soldaki dilencilerin milletin parasını ellerinden nasıl alsam şeklinde azimleri sonucunda topladıkları paradır zehir zıkkım olsun
 • yatırımın değeri bu. kendi mallarının, mülklerinin, fabrikalarının değeri.

  ne kadarı kâr edecek, kalıcı olacak, bunlar ne kazanacak, kazandığının ne kadarını vergi olarak devlete ödeyecek de ... vb.

  yani bu rakam bize yılda birkaç milyon dolar getirir fazlasını getirmez ki telaffuz edilen milyar dolarların yanında devede kulak. binde bilmem kaç.